30.12.2014, 19:55

Nie musisz mieć konta, by założyć lokatę

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Nie musisz mieć konta, by założyć lokatę

Mimo bogatej oferty lokat bankowych, dla wielu osób problemem jest konieczność zakładania rachunku w danym banku. Nie zawsze jest to jednak wymagane. Można przecież wybrać lokatę bez ROR-u.

Lokaty są bardzo popularnym sposobem pomnażania oszczędności, a nawet odkładania na przyszłą emeryturę. Wiele osób martwi się jednak, że korzystanie z atrakcyjnych produktów wymagałoby ciągłej zmiany banku prowadzącego nasz rachunek, a to ostatecznie wygeneruje dodatkowe koszty i zmniejszy potencjalny zysk. To jednak nie zawsze jest prawdą, gdyż obecnie wiele instytucji oferuje swoje produkty inwestycyjne bez konieczności zakładania konta.

Lokaty krótkoterminowe

Analizując ofertę lokat, w przypadku których nie ma wymogu zakładania konta, możemy trafić na wiele ciekawych propozycji. Najciekawszą z nich znajdziemy w Idea Banku, który na trzymiesięcznej lokacie Happy pozwala zarobić nawet 5 proc. w skali roku. Oferta ta jest jednak skierowana tylko dla nowych klientów, którzy do tej pory nie korzystali z usług tej instytucji. Niestety maksymalna kwota, jaką możemy zdeponować na lokacie, została ograniczona do 10 tysięcy zł.

Znacznie więcej, bo nawet 300 tys. zł zdeponujemy w Lions Banku, na lokacie Bonjour. W tym przypadku mówimy o lokacie 1-miesiecznej z oprocentowaniem 5 proc. Minimalna kwota depozytu to jednak aż 200 tys. zł

Lokaty krótkoterminowe bez wymogu zakładania konta znajdziemy też w BIZ Banku, Deutsche Banku, Getin Online czy SK Banku. W tych przypadkach zysk może być jednak nieco mniejszy.

Lokaty długoterminowe

Tradycyjnie, znacznie ciekawsze i atrakcyjniejsze propozycje zostały przygotowane dla klientów zdecydowanych na inwestycje długoterminowe, przekraczające przynajmniej rok. Tutaj ewentualny zysk może wynieść nawet 5,8 proc., a takie oprocentowanie oferuje obecnie SK Banku na lokacie 5-letniej. Produkt ten nie wymaga zakładania konta i jednocześnie nie posiada ograniczeń w maksymalnej kwocie depozytu.

SK Bank oferuje też lokaty zawierane na krótszy okres, które również nie wymagają zakładania konta, jednak zapewniają nieco mniejsze zyski, spadające proporcjonalnie do okresu trwania lokaty.

Lokatę długoterminową założymy też w Santander Consumer Banku, nawet nie posiadając i nie planując zakładania jednocześnie rachunku bieżącego. Podobnie będzie w Plus Banku, Meritum Banku i BIZ Banku.

Znalezienie korzystnej oferty depozytowej nie zmusza nas do związania się z daną instytucją rachunkiem osobistym, a to znacznie zwiększa nasze możliwości inwestowania i oszczędzania.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (30.12.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
873 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Najtańszy kredyt online- gdzie? 20.4.2016 12:59 przez:
ewelinka

forum o kredytach

Forum o lokatach
Alior Bank 4% jednorazowa? 11.5.2016 10:57 przez:
ksaron
Krótka lokata do studenta . 9.2.2016 9:30 przez:
nastor

forum o lokatach

Forum o ubezpieczeniach
Kiedy mogę się ubezpieczyć w Krusie? 8.7.2015 17:31 przez:
candyq

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Czy łatwo jest prowadzić firmę w Polsce? 16.12.2015 13:25 przez:
em-il

forum finansowe dla firm

Forum GSM
Najlepsza oferta na abonament- u jakiego operatora? 2.5.2016 21:56 przez:
paweł m

forum gsm