10.12.2014, 08:06

Najlepsze lokaty na 3 lata

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9.8     / 10 (oddano 4 głosów)

Najlepsze lokaty na 3 lata

Wbrew obiegowym opiniom chętnych na lokaty długoterminowe nadal nie brakuje. Warto poznać najlepsze w chwili obecnej lokaty zakładane na 3 lata.

Lokaty długoterminowe najczęściej zakładane są przez osoby majętne, którym nie zależy na szybkim zysku. Często zakładają je rentierzy, którzy chcą ulokować bezpiecznie swoje pieniądze i żyć z odsetek. Nawet niewielkie oprocentowanie lokat długoterminowych, ale na wysokie kwoty, przynosi całkiem przyzwoite zyski. Poza tym pieniądze zdeponowane na lokatach bankowych są bezpieczne, bowiem chroni je Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Większość klientów rynku lokat bankowych woli lokaty krótkoterminowe, bowiem nie blokują one na długi czas pieniędzy, a przynoszą szybki zysk. Najlepiej jest, kiedy takie lokaty takie są odnawialne, bowiem nie trzeba jeszcze raz przechodzić przez procedury zakładania lokat.

Najlepszy obecnie depozyt długoterminowy, zakładane na 3 lata, znajduje się w ofercie SK Banku. Na Lokacie Standardowej bank proponuje aż 4,8% i to bez wymogu założenia w banku konta. Jeśli wycofamy pieniądze przed terminem zapadalności, stracimy wszystkie wypracowane do tej pory odsetki. By skorzystać z oferty, niezbędne będzie udanie się osobiście do oddziału banku.

3,95% proponuje na 3-letniej Lokacie Rentierskiej Gold Noble Bank. Niestety minimalna kwota depozytu to 500 tys. zł.

3,5% proponują Getin Noble Bank i Santander Consumer Bank. GNB wymaga posiadania lub założenia rachunku bieżącego w banku, ale za to kusi niską kwotą minimalną. Oferta jest dostępna dla środków od 500 zł. Nie ma ograniczeń co do górnej kwoty depozytu. Zerwanie umowy przez terminem powoduje znaczne obniżenie oprocentowania - do 0,1% w skali roku.

Lokata Direct+ Internet od Santander Banku dostępna jest zaś od 50 tys. zł. Maksymalnie można zdeponować w tym banku tyle, ile wytrzyma portfel klienta. Jest to więc lokata dla osób, które posiadają duża gotówkę. Na takich właśnie zasadach działają lokaty długoterminowe. Oprocentowanie w wysokości 3,5 proc. jest obecnie naprawdę zupełnie przyzwoite, dlatego chętnych na takie depozyty bankowe nie brakuje.

To nie wszystkie oferty lokat zakładanych na 3 lata. Pozostałe propozycje banków sprawdzisz, korzystając z porównywarki Comperia.pl.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (10.12.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
895 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum