27.01.2015, 13:02

Które banki oferują lokaty overnight dla firm?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Które banki oferują lokaty overnight dla firm?

Przedsiębiorstwa posiadające nadwyżki finansowe, na których chcą zarabiać bez tracenia stałego dostępu do pieniędzy, mogą korzystać z lokat overnight. Sprawdźmy, które banki je udostępniają.

Mechanizm lokat overnight jest prosty: pod koniec dnia pieniądze są przelewane z rachunku firmy na lokatę, która jest wyżej oprocentowana niż ROR, a rano pieniądze znów są na firmowym koncie, tyle że powiększone o odsetki wypracowane przez depozyt. Chciałoby się powiedzieć: szybko, łatwo i zyskownie. Firma nie traci dostępu do pieniędzy, może nimi swobodnie dysponować, a dodatkowo zarabia.

Lokaty overnight są oferowane przez wiele banków. Propozycję taką znajdziemy na przykład w Idea Banku. We wskazanym przypadku trzeba zainwestować przynajmniej 20 000 zł, ale za to nie ma określonego maksymalnego pułapu. Oprocentowanie jest zmienne, oparte na WIBID O/N. Lokatę można założyć nawet przez Internet.

O wiele więcej trzeba zainwestować w Volkswagen Banku Polska, bo co najmniej 500 000 zł. Oczywiście oprocentowanie zależy od sytuacji na rynku międzybankowym. Ustalane jest każdego dnia. Dyspozycje do lokaty przyjmowane są wyłącznie telefonicznie. Produkt ten może być automatycznie przedłużany.

W Banku BGŻ wystarczy już 50 000 zł (także w euro lub w dolarach), by założyć lokatę overnight. Oferta jest skierowana zarówno do małych oraz dużych przedsiębiorstw, jak i do klientów instytucjonalnych. Umowę depozytową można podpisać w każdym oddziale Banku BGŻ. Oprocentowanie dla złotych oparte jest o WIBID O/N, a dla lokat w euro lub dolarach – LIBOR O/N.

Również Bank Pekao oferuje lokaty overnight w złotówkach lub w walutach. W rodzimej walucie trzeba wpłacić co najmniej 100 000 zł, a w przypadku euro i dolarów – 50 000 USD/EUR.

mBank oferuje tymczasem Auto Overnight, czyli automatyczny rachunek depozytowy (ARD). Wykorzystywane są w jego przypadku środki zarówno z rachunku bieżącego firmy, jaki i z pomocniczego. Lokata jest prowadzone w tych samych walutach, w jakich funkcjonują firmowe rachunki. Warunki przygotowywane są indywidualnie dla każdego klienta. Przeksięgowanie środków może odbywać się codziennie lub w wybranych dniach.

BNP Paribas jest dość elastyczny, jeśli chodzi o podejście do minimalnych środków, jakie należy wpłacić na lokatę overnight. Dla najmniejszych firm jest to 50 000 zł, a w przypadku dużych firm – 100 000 zł.

To zaledwie kilka przykładów lokat zarabiających w nocy, jakie można znaleźć na rynku. Dla firmy, która dysponuje dużą gotówką, jest to interesujący sposób na dodatkowy zysk, bez długotrwałego zamrażania kapitału. 

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (27.01.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
999 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Które banki udzielą kredytu z dopłatą MDM? 24.3.2015 19:22 przez:
aleca
Które banki są polskie? 17.3.2015 13:54 przez:
aleca

forum o kredytach

Forum o lokatach
Kondycja finansowa polskiego sektora bankowego 8.3.2016 15:51 przez:
Leon
Jaka lokata powyżej 200 tys.złotych 10.7.2015 14:09 przez:
max

forum o lokatach

Forum o ubezpieczeniach
Ubezpieczenie do karty kredytowej 31.8.2014 22:44 przez:
Redzajna

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Jaki kredyt na początek najlepszy? 11.8.2015 16:01 przez:
Dalian

forum finansowe dla firm

Najnowsze