20.03.2015, 09:11

Sprawdź, jak wybrać atrakcyjną lokatę

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Sprawdź, jak wybrać atrakcyjną lokatę

Bycie oszczędnym popłaca i procentuje. Nawet niewielkie oszczędności warto ulokować. Jeśli cenimy sobie bezpieczeństwo, lokata terminowa będzie świetnym sposobem na pomnażanie pieniędzy. Jak wybrać tę najlepszą?

Każdy bank oferuje wiele opcji oszczędzania. W ofertach tych przodują lokaty i konta oszczędnościowe. Kusząco prezentują się ich parametry na ulotkach informacyjnych, aż trudno zdecydować się na wybór jednej z propozycji. Pamiętajmy, że reklamy często są mało precyzyjne. Sugerują wysokie oprocentowanie lokat, ale gdy doczytamy szczegóły, okazuje się, że naliczane będzie ono np. tylko do określonej kwoty bądź tylko przez kilka pierwszych lub ostatnich dni/tygodni trwania umowy.

Nie ma jednej, najlepszej lokaty uniwersalnej. Każdy z nas ma inne potrzeby, fundusze, możliwości. Pomocą w wyborze produktu dla siebie może być skorzystanie z porównywarki usług finansowych. Dzięki temu narzędziu w jednym miejscu porównamy oferty wielu banków pod względem wybranych parametrów. Po co tracić czas na szperanie na wielu stronach w sieci, gdy można otrzymać czytelną informację o wielu ofertach?

By wybrać najlepszą opcję dla siebie, musimy wypunktować listę parametrów, które wymarzona lokata powinna spełniać. Dla przykładu uwzględnić powinniśmy:

  • czas obowiązywania umowy,
  • częstotliwość kapitalizacji odsetek,
  • wysokość oprocentowania,
  • konieczność korzystania z usług dodatkowych (np. założenia konta osobistego),
  • ewentualne opłaty (np. koszty przelewów wychodzących w przypadku kont oszczędnościowych).

Wyszczególnienie tych parametrów pozwoli nam zawęzić krąg poszukiwań do kilku ofert.

Obecnie lokaty nie są zbyt wysoko oprocentowane. Jest to związane z kolejnymi obniżkami stóp procentowych NBP. Zdarzają się wciąż dobre oferty lokat terminowych, nawet na 4%, jednak głównie tylko na start. Banki starają się w ten sposób zachęcić nowych klientów do swojej oferty. Warto jednak wziąć pod uwagę założenie tego typu lokaty, nawet krótkoterminowej. To wciąż dużo lepsze rozwiązanie niż przechowywanie oszczędności w przysłowiowej skarpecie.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (20.03.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
943 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum GSM
Najlepszy i najtańszy abonament 14.10.2015 15:25 przez:
krystin

forum gsm