28.11.2014, 19:31

Lokaty szukaj nie tylko w swoim banku

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Lokaty szukaj nie tylko w swoim banku

Lokaty to popularny wśród Polaków sposób oszczędzania. Możemy w ich ramach liczyć często na większe oprocentowanie niż w przypadku kont oszczędnościowych. By jednak być zadowolonym z osiągniętych zysków, warto przeglądać dostępne oferty wszystkich banków, porównując ich wady i zalety.

Lokaty to dobry sposób na bezpieczne oszczędzanie, gdy możemy sobie pozwolić na zamrożenie kapitału na określony czas. Jeśli zależy nam na stałym dostępie do pieniędzy, lepiej zdecydować się na konto oszczędnościowe. Lokata zapewnia jednak często większy zysk. Comperia.pl sprawdziła, które z banków proponują najlepsze warunki.

Choć coraz większym problemem jest znalezienie lokaty, która oferuje nam oprocentowanie 5% w skali roku, to nie jest to niemożliwe. Taki właśnie zysk w skali roku zapewniany jest w ramach db Lok@ty w Deutsche Bank, ale tylko w przypadku otwarcia dodatkowo konta osobistego dbNET. Bez konta dostaniemy tylko 2,5%. Lokatę możemy założyć na 2 miesiące, wpłacając co najmniej 2 tys. zł, a maksymalnie 10 tys. zł. Niestety, zerwanie jej przed terminem skutkuje utratą odsetek.

5% zyskamy również w Lokacie Bonjour Lions Banku i to bez konieczności zakładania konta. Niestety, musimy tu dużo zainwestować, bo minimalnie 200 tys. zł na 1 miesiąc. To może być poważna przeszkoda, by skorzystać z tej oferty. Gdy zrezygnujemy z lokaty przed terminem, stracimy odsetki.

Zdecydowanie mniej musimy wpłacić w przypadku Lokaty Happy Idea Banku, bo tylko 1 tys. zł. Gwarantowane oprocentowanie to także 5% w skali roku. Pieniądze musimy jednak zainwestować na 3 miesiące. Maksymalnie możemy wpłacić 10 tys. zł. Otworzyć rachunek lokaty można nawet nie wychodząc z domu, bo oferta jest dostępna online. Nie musimy również zakładać konta osobistego. Niestety, oferta jest dostępna tylko dla nowych klientów, a jej odnowienie następuje już na warunkach przewidzianych dla Lokaty Standardowej.

Pozostałe na rynku lokaty przyniosą mniejszy zysk niż 5% w skali roku. Wśród wielu propozycji depozytowych warto zwrócić uwagę na Lokatę na Start Getin Online z oprocentowaniem 4,5% w skali roku. Pieniądze trzeba zdeponować na 2 miesiące, w kwocie w wysokości co najmniej 500 zł. Niska wartość minimalna jest dużym atutem tej propozycji, tak jak i możliwość zerwania lokaty w każdej chwili bez utraty odsetek. Oferta ta jest dostępna tylko przez telefon oraz przez Internet.

Jak widać, znalezienie dobrej lokaty bez konieczności zakładania konta w danym banku nie jest dużym problemem. Nasza decyzja powinna być jednak uzależniona od kilku czynników, takich jak wysokość kwoty, którą możemy zainwestować, i czas, na jaki możemy zamrozić kapitał. Warto również zdawać sobie sprawę, że lokata nie jest sposobem na szybki i duży zarobek, a raczej na bezpieczne, systematyczne oszczędzanie.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (28.11.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
943 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora