26.11.2014, 10:48

Najlepsze lokaty na 2 lata

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 6.8     / 10 (oddano 4 głosów)

Najlepsze lokaty na 2 lata

Polacy wolą lokaty krótkoterminowe, bowiem łatwiej przychodzi im zamrożenie swoich pieniędzy na krótki czas, a poza tym banki dużo częściej promocyjne oferty stosują w odniesieniu do lokat na kilka miesięcy niż lat. Jednak sporo osób oszczędza również na lokatach długoterminowych, powinni oni zatem wiedzieć, jakie są obecnie najlepsze lokaty na 2 lata.

Rynek lokat bankowych wprawdzie nie ma już tak atrakcyjnych ofert dla swoich klientów jak kiedyś, a wielu klientów zrezygnowało z oszczędzania na lokatach i wycofało swoje pieniądze (nawet rezygnując z odsetek), ale nadal wiele osób ma na lokatach bankowych zdeponowane środki. Nadal też pojawiają się na tym rynku nowi klienci, bowiem dla nich bank przygotowuje wiele promocyjnych ofert. Są to jednak najczęściej oferty jednorazowe i tylko dla nowych klientów.

Listopad nie jest wyjątkiem. Dostępne są w tym miesiącu oferty bardziej atrakcyjne, oprocentowane nawet na 5 proc., co jest teraz dość wysokim oprocentowaniem. Są to jednak lokaty krótkoterminowe, zakładane na 1–3 miesiące. W wielu przypadkach są to lokaty odnawialne.

Lokaty długoterminowe nie cieszą się wielkim zainteresowaniem, aczkolwiek są również tacy klienci, którzy chcą swoje środki bezpiecznie zdeponować w bankach na 2 lata czy nawet dłużej. Przy dużych kwotach nawet oprocentowanie w wysokości 3 proc. daje niemałe odsetki, a przy okazji chronią przez inflacją lepiej niż przysłowiowa "skarpeta". A że jest bezpiecznie niech świadczy fakt, że od kilkunastu lat nie upadł w Polsce żaden, nawet mały bank, a nad środkami klientów pieczę sprawuje Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Istnieje dużo osób, które chciałyby swoje pieniądze zdeponować w bankach na lokatach długoterminowych. W jakich bankach obecnie mogą liczyć na najwyżej oprocentowane depozyty? Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła warunki lokat na 2 lata na kwotę 10 tys. zł. Najatrakcyjniejsze oprocentowanie oferuje aktualnie SK Bank. Na Interlokacie Standard aktualnie zarabia się 4,7 proc. w skali roku, podobnie na Lokacie Rentierskiej. Warto jednak pamiętać, że oprocentowanie tych depozytów jest zmienne, czyli bank może je modyfikować (choć w praktyce nie robi tego często, i nawet po zmianach oprocentowanie jest naprawdę konkurencyjne). Przy obecnych warunkach oba depozyty wypracują po ponad 760 zł zysku. W SK Banku warto zwrócić uwagę także na Lokatę standardową oprocentowaną na 4,5 proc. w skali roku (również oprocentowanie zmienne). A co w innych bankach? W eurobanku na lokacie 2-letnim (też o oprocentowaniu zmiennym) zarabia się dziś 3,35 proc. w skali roku. W Banku Pocztowym na Lokacie Coraz Więcej 24-miesięcznej oprocentowanie wynosi 3,31 proc. Z kolei dla bardziej majętnych klientów warta polecenia jest Lokata Rentierska Gold na 3,55 proc. w skali roku. Mały problem polega jednak na tym, że należy na niej ulokować przynajmniej 0,5 mln zł.

Czy takie lokaty są opłacalne? Decyzja należy do osób, które zdecydują się na założenie lokat 2-letnich.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (26.11.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
1000 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum