21.11.2014, 14:46

Porównanie lokat krótkoterminowych: listopad 2014

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Porównanie lokat krótkoterminowych: listopad 2014

Klienci bankowi często wybierają lokaty krótkoterminowe z możliwością ich odnowienia. Warto sprawdzić, jak wygląda porównanie lokat krótkoterminowych w listopadzie tego roku.

Oferty lokat bankowych nadal nie są atrakcyjne dla klientów banków. Coraz niższe stopy procentowe w kraju (od października br. referencyjna stopa NBP to 2 proc., w grudniu może dojść do kolejnej obniżki) skutkują spadkiem oprocentowania lokat. Mimo to klientów decydujących nie na depozyty bankowe nie brakuje. Często wybierane są lokaty krótkoterminowe odnawialne. Z pewnością każdy klient chciałby zdeponować swoje pieniądze jak najkorzystniej. Najlepiej sprawdzić, jakie w danej chwili są najlepsze krótkoterminowe lokaty bankowe.

Obecnie najkorzystniejsze lokaty miesięczne ma m.in. Lion’s Bank, który oprocentował swoją ofertową lokatę na 5 proc. Problem w tym, że trzeba mieć w portfelu 200–300 tys. zł, aby móc ją założyć. Może więc Lokata Start w Meritum Banku? Jest ona oprocentowana również na 5 proc., jej okres trwania to 2 miesiące. Można ją założyć mając w kieszeni już 1 tys. zł (maksymalnie 10 tys. zł). Na 5 proc. oprocentował swoją db Lok@tę Deutsche Bank. Zakładana jest ona na 2 miesiące. Można na niej zdeponować od 2 tys. zł do 10 tys. zł. 

Oczywiście, to nie wszystko. Ciekawą ofertę lokaty trzymiesięcznej ma na przykład Idea Bank. Jest to lokata HAPPY oprocentowana na 5 proc., zakładana na kwotę od 1 tys. do 10 tys. zł. W Getin Banku na 2-miesięcznej Lokacie na Start zarabia się 4,5 proc. w skali roku (można zdeponować od 500 zł do 10 tys. zł). Z kolei BIZ Bank proponuje Lokatę na Powitanie na okres od jednego do trzech miesięcy, z oprocentowaniem 4,1 proc. -4,3 proc. przy minimalnej kwocie 1 tys. zł i maksymalnej 10 tys. zł. Warto też sprawdzić ofertę Credit Agricole Lokata Jesienny Procent. W banku tym lokata trzymiesięczna oprocentowana jest na 4,1 proc., a zakładać ją można, mając 1 tys. zł. Maksymalnie można na niej deponować 50 tys. zł.

Na tych ofertach nie można oczywiście kończyć poszukiwań jak najkorzystniejszych dla lokat terminowych. Warto dobrze sprawdzić także warunki lokat bankowych w innych bankach, oczywiście na Comperia.pl. Niestety, wiele z tych ofert jest przeznaczonych tylko dla nowych klientów. Często są to propozycje jednorazowe. Analizując rynek lokat bankowych, należy i na to zwracać uwagę. Jeżeli ktoś ma większe nadwyżki finansowe, warto zastanowić się nad lokatami długoterminowymi albo lokatami rentierskimi, o których mało się ostatnio mówi.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (21.11.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
943 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora