13.11.2014, 13:53

E-lokata czy lokata w oddziale - co zapewni większy zysk?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

E-lokata czy lokata w oddziale - co zapewni większy zysk?

Założenie lokaty bez wychodzenia z domu to wygodne i szybkie rozwiązanie. Czy przyniesie tyle samo korzyści, co lokata założona w oddziale?

E-lokata to zdecydowanie nowoczesne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wygodę i załatwianie spraw bez fatygowania się osobiście do banku. Coraz więcej deponentów decyduje się na właśnie tę formę oszczędzania. Obecnie już większość instytucji finansowych ma w swojej ofercie e-lokaty. Czy to się opłaca?

Jedną z głównych zalet e-lokaty są wysokie zyski. Oprocentowanie lokat elektronicznych bywa wyższe niż oprocentowanie produktów dostępnych w oddziale. Dzieje się tak głównie dlatego, że obsługa klienta jest w tym wypadku zminimalizowana. To klient samodzielnie wypełnia formularz, podejmuje decyzję w oparciu o samodzielne poszukiwanie informacji. Odciąża to pracowników banku, który oszczędza na kosztach pozyskania tego konkretnego depozytu. Wszelkie czynności związane z obsługą lokaty wykonuje się z poziomu konta bankowości elektronicznej. Założenie lokaty, podgląd istniejącej usługi, zerwanie przed terminem – wszystkie te czynności można wykonać samodzielnie, bez konieczności pojawiania się w oddziale.

Łatwo można przekalkulować różnice w możliwym zysku w ofercie standardowej i w przypadku e-lokaty. Zazwyczaj lepsze warunki oferowane są w tym drugim wariancie. A co jeśli nie posiadamy konta w banku, w którym chcemy skorzystać z e-lokaty? Odpowiedź jest pokrzepiająca – także możemy skorzystać z tej oferty, choć formalności i proces zakładania lokaty jest bardziej skomplikowany. Aby założyć e-lokatę w banku, w którym nie posiadamy konta, musimy wypełnić wniosek dostępny na stronie internetowej danego banku. Na adres e-mail otrzymamy potwierdzenie złożenia wniosku i informację z numerem konta do wpłaty ustalonej kwoty. Po dopełnieniu tych czynności otrzymamy znów e-mailem potwierdzenie założenia lokaty i dane dostępu do panelu, w którym można zarządzać lokatą. Po zakończeniu okresu umowy środki z lokaty trafią automatycznie na konto, które podaliśmy we wniosku. Wyjątkiem są lokaty promocyjne , w których bank uzależnia możliwość z skorzystania z oferty pod warunkiem założenia ROR-u w tej instytucji.

Procedura założenia e-lokaty nie jest skomplikowana ani czasochłonna. Są to proste czynności, które bez problemu wykonamy przez Internet. Warto więc skorzystać z takiej możliwości i zyskać jeszcze lepsze oprocentowanie dla naszych oszczędności.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (13.11.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
895 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o lokatach
Na ile lokata 2.7.2014 15:26 przez:
mania
Krótka lokata do studenta . 9.2.2016 9:30 przez:
nastor
jaka dobra lokata we wrześniu? 2.9.2015 15:01 przez:
ant225
Jaka lokata na 100 tysięcy? 20.8.2015 17:57 przez:
ksaron
Lokata wakacyjna Expander 28.7.2015 13:55 przez:
patkanka
Lokata 3% na 3 lata w banku Santander 24.7.2015 11:31 przez:
Tomasz

forum o lokatach