31.10.2014, 08:29

Czy lokaty promocyjne się opłacają?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9     / 10 (oddano 1 głosów)

Czy lokaty promocyjne się opłacają?

Promocje przyciągają klientów jak magnes. Możliwość skorzystania z oferty specjalnej, np. lokaty, jest kusząca, ale nie zawsze warta fatygi. Czy warto korzystać z promocji depozytowych w banku? Czy to się w ogóle opłaca?

Lokaty to stosunkowo bezpieczny sposób na inwestowanie nadwyżek finansowych. Standardowe depozyty oferują zazwyczaj stałe oprocentowanie w skali rocznej. Oferty promocyjne bywają o wiele bardziej atrakcyjne, warto jednak dokładnie sprawdzić, na czym owa promocja polega.

Lokata z dodatkowym produktem

Sprzedaż wiązana to bardzo częsta opcja promocyjna. Możemy otrzymać lokatę z wyższym oprocentowaniem pod warunkiem, że założymy w banku konto lub wyrobimy kartę kredytową. Taką ofertę musimy sprawdzić pod kątem kosztów dodatkowych. Jeśli opłata za dodatkowe usługi przewyższy zysk z podniesionego oprocentowania, nie warto z takiej opcji korzystać.

Oprocentowanie wyższe w promocji, ale tylko na jakiś czas

Gwarantowanie przez bank podwyższonego oprocentowania, ale tylko przez określony czas, to także często spotykana praktyka. Bank oferuje nam świetną lokatę z podwyższonym oprocentowaniem przez kilka dni, potem oprocentowanie jest niższe. Sprawdźmy, czy przypadkiem średnie oprocentowanie takiego depozytu nie będzie niższe niż oprocentowanie zwykłych lokat i policzmy, co nam się bardziej opłaca.

Lokaty w promocji mogą być doskonałym wyborem, dzięki któremu zarobimy jeszcze więcej pieniędzy. Mogą też być mało opłacalną ofertą, która tylko pozornie przynosi korzyść. Każdego typu propozycję musimy koniecznie przeanalizować, przeczytać umowę, załączniki, zapoznać się z warunkami zerwania lokaty przed terminem i wszelkimi innymi dokumentami. Dopiero taka dokładna analiza pozwoli nam zdecydować, czy ten wybór się opłaca. Pomóc w przeprowadzeniu rozeznania może internetowa porównywarka produktów finansowych, dostępna np. na Comperia.pl.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (31.10.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
943 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora