16.10.2014, 08:17

Najlepiej oprocentowane lokaty: październik 2014

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 2 głosów)

Najlepiej oprocentowane lokaty: październik 2014

Okres powakacyjny zwykle służy oszczędzaniu. Tym bardziej, że małymi krokami zbliża się grudzień, a więc czas wzmożonych wydatków świątecznych, które potrafią mocno uszczuplić dotychczas uzbierane oszczędności. By do tego czasu uzbierać jak najwięcej zaskórniaków, warto przyjrzeć się ofertom najlepiej oprocentowanych, krótkookresowych lokat. Czy październikowe propozycje depozytariuszy będą na tyle atrakcyjne, by zachęcić do oszczędzania na lokatach?

Mimo październikowej obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej, dostępnych jest jeszcze kilka promocyjnych ofert lokat, które zapewnią deponentom możliwość uzyskania zysku 5 proc. w skali roku.

5 procent oferuje m.in. Meritum Bank na 2-miesięcznej Lokacie Start. Oferta dostępna jest dla nowych klientów banku, którzy założą jednocześnie konto osobiste. Zaletą oferty jest bezpłatne prowadzenie ROR-u i brak opłaty za użytkowanie i wydanie karty debetowej. Maksymalna kwota lokaty wynosi 10 tys. zł, a minimalna: 1 tys. zł.

Identyczne oprocentowanie, ale dla lokaty 3-miesięcznej, proponuje Idea Bank. Lokata Happy dostępna jest i tym razem tylko dla nowych klientów, jednak nie trzeba zakładać konta osobistego w banku. Jeden klient może założyć tylko jeden depozyt tego typu w kwocie od 1 tys. do 10 tys. zł.

Jeśli ktoś dysponuje większą ilością gotówki (min. 200 tys., maksymalnie 300 tys. zł), może jednorazowo skorzystać z 1-miesięcznej Lokaty Bonjour Lion's Banku. Jej oprocentowanie to 5 proc. w skali roku. W przypadku zerwania lokaty przed czasem, przepadają wszystkie odsetki. Nie trzeba zakładać konta osobistego w banku.

Ostatnią z dostępnych w październiku lokat bankowych na 5 proc. jest 2-miesięczna dbLok@ta w Deutsche Banku. Złożyć na niej można środki w wysokości od 2 tys. do 10 tys. zł bez prawa do zachowania odsetek w wyniku zarwania umowy przed terminem. Jeśli chcemy skorzystać z oferty, należy otworzyć jednocześnie konto osobiste bdNET.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o 2-miesięcznej Lokacie Start w Getin Online. Zdeponować można na niej na 4,5 proc. w skali roku od 500 zł do 10 tys. zł z zachowaniem 100 proc. należnych odsetek za okres deponowania środków w przypadku zerwania umowy przed terminem zapadalności. Jest to oferta powitalna dla nowych klientów, dostępna telefoniczne lub online.

Z pozostałymi ofertami depozytowymi zapoznać się można, korzystając z porównywarki lokat Comperia.pl.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (16.10.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
872 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o lokatach
Jaka lokata na 25 tys. złotych 29.6.2015 20:11 przez:
Klems
Lepsza jest lokata krótkoterminowa czy długoterminowa 4.5.2015 8:07 przez:
ewe_skrzy

forum o lokatach

Najnowsze