25.08.2014, 13:56

Top 5 najlepiej oprocentowanych lokat na 1 miesiąc: sierpień 2014

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Top 5 najlepiej oprocentowanych lokat na 1 miesiąc: sierpień 2014

Najlepiej oprocentowane lokaty jednomiesięczne w sierpniu 2014 wyglądają zachęcająco – nawet dla bardziej wymagających klientów.

Lokaty bankowe wciąż należą do najpopularniejszych produktów oszczędnościowych wśród Polaków. Śledząc aktualne oferty depozytów krótkoterminowych, są oni w stanie w skali roku osiągnąć przyzwoite stopy zwrotu – porównywalne z zyskami z inwestycji, które wiążą się z koniecznością poniesienia chociażby niewielkiego ryzyka, a to w przypadku lokat bankowych jest wyeliminowane poprzez gwarancje Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

  1. Liderem zestawienia w tym miesiącu jest lokata w Lion’s Banku. Bez konieczności spełniania dodatkowych warunków pozwala ona na zarobek w skali roku na poziomie 5 proc.
  2. Kolejne miejsce na liście przypadło Bankowi Ochrony Środowiska, który proponuje swoim klientom oprocentowanie na poziomie 4 proc. (w skali roku). Takim oprocentowaniem są objęte dwa rodzaje lokat: EKOlokata bez Kantów oraz EKOlokata Powitalna.
  3. Kolejne miejsce w rankingu przypadło Bankowi BNP Paribas, który swoim klientom oferuje Prostą Lokatę z oprocentowaniem na poziomie 3 proc. rocznie. Zakładając Prostą Lokatę, nie trzeba spełniać dodatkowych warunków oraz decydować się na skorzystanie z innych produktów z oferty banku. Oferta Prostej Lokaty dostępna jest jedynie w placówkach banku.
  4. Na czwartym miejscu znalazła się oferta e-Depozyt Nordea Banku, która pozwoli klientom na zarobek rzędu 2,15 proc. w skali roku. Lokata jest dostępna jedynie poprzez bankowość elektroniczną Nordea Banku.
  5. Ostatnie miejsce w naszym rankingu przypada lokacie Millenet Banku Millenium, która daje możliwość zarobienia 2 proc. rocznie.

Zestawienie pokazuje, że nadal musimy nieco poczekać, aż oprocentowanie depozytów wróci do poziomu bardziej atrakcyjnego dla klientów. Jednak pomimo tego można znaleźć wśród obecnie dostępnych ofert banków takie perełki jak Lokata Bonjour Lion’s Banku, która gwarantuje klientom zysk znacznie wykraczający ponad średnią rynkową.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (25.08.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
943 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora