07.08.2014, 12:22

Najlepsze lokaty bez ROR - sierpień 2014

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Najlepsze lokaty bez ROR - sierpień 2014

Banki kuszą nas atrakcyjnymi ofertami lokat bankowych, jednak bardzo często w zamian za wysokie oprocentowanie oczekują od klienta założenia rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Co, jeśli nie chcemy zakładać dodatkowego konta? Sprawdźmy, jak przedstawiają się oferty lokat bez ROR w sierpniu 2014.

Analizując ofertę lokat oferowanych przez banki w sierpniu, można bardzo łatwo zauważyć, że wiele wysoko oprocentowanych propozycji wiąże się z koniecznością kupowania kolejnych produktów bankowych. Choć wiele osób daje się skusić na takie promocje, to istnieją też klienci, dla których takie rozwiązanie eliminuje bank w podejmowaniu decyzji o wyborze najlepszej lokaty. W związku z tym postanowiliśmy sprawdzić, gdzie szukać lokat bez ROR i na jakie warunki mogą liczyć osoby, które nie chcą łączyć lokat z innymi produktami banku.

W ofertach lokat bez ROR dominują propozycje krótkoterminowe, trwające od jednego do trzech miesięcy. Jeden miesiąc będzie trwała Lokata Bonjour w Lion's Banku, która oferuje oprocentowanie na niezwykle wysokim poziomie: 5 proc. Jest to jednak propozycja dla osób chcących zdeponować zdecydowanie wyższą od przeciętnych kwotę gotówki, wynoszącą minimalnie 200 tysięcy złotych. Choć bariera wejścia jest wysoka, to należy też zwrócić uwagę na fakt, iż większość banków w przypadku wysokiego oprocentowania tworzy przedziały minimalnej i maksymalnej kwoty lokaty zamykające się już przy 10 tysiącach złotych. W związku z tym łatwo domyślić się, że Lion's Bank znajdzie swoich zwolenników.

Zdecydowanie łatwiej dostępna będzie db Lok@ta Deutsche Banku. Ten bank który również oferuje swoim nowym klientom 5 proc., jednak tym razem na lokacie dwumiesięcznej. Bariera wejścia wynosi w tym przypadku 2 tysiące złotych i zamyka się w kwocie 10 tysięcy zł. Dla wygodnych istotna będzie informacja, iż lokatę można założyć nie tylko w oddziale, ale też przez telefon.

Kolejne 5-proc. oferuje Idea Bank w ramach 3-miesięcznej Lokaty Happy. Ponownie jest to propozycja skierowana do nowych klientów banku, którzy wcześniej nie korzystali z żadnych innych produktów banku. Minimalna kwota lokaty wynosi w tym przypadku zaledwie 1 tysiąc zł i kończy się na 10 tys. Z oferty można skorzystać online. Warto też dodać, że lokata po upływie 3 miesięcy odnawia się automatycznie na zasadach Lokaty Standardowej w Idea Banku.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (07.08.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
1000 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum