08.09.2014, 17:01

Wrześniowe promocje lokat krótkoterminowych

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Wrześniowe promocje lokat krótkoterminowych

Lokaty krótkoterminowe to dobra okazja do zwiększenia swoich oszczędności, przy jednoczesnym odblokowywaniu kapitału co kilka miesięcy. Jakiego zysku możemy się jednak spodziewać?

Banki oferują swoim klientom coraz atrakcyjniejsze warunki lokat, które zaczynają dotyczyć też produktów krótkoterminowych. Te z kolei mogą pochwalić się pewną przewagą nad lokatami długoterminowymi, gdyż nie zamrażają naszego kapitału na kilka lat, a w razie problemu pozwalają na podjęcie środków co kilka miesięcy, bo zakończeniu okresu trwania lokaty, przy zachowaniu wcześniej wypracowanego zysku (mowa oczywiście o lokatach odnawialnych). W wielu przypadkach najkorzystniejsze warunki są jednak ofertą promocyjną i jednorazową, co nie oznacza, że nie warto z nich skorzystać.

We wrześniu aż cztery banki oferują swoim klientom 5-procentowy zysk na lokatach krótkoterminowych. Największy kapitał zainwestujemy w Lion's Banku, który pozwala na zdeponowanie na lokacie od 200 do 300 tysięcy złotych na okres 1 miesiąca. Zasadniczo jedynym warunkiem przystąpienia do produktu jest posiadanie takiej kwoty, gdyż bank nie wymaga założenia rachunku osobistego, ani zakupu żadnego innego, dodatkowego produktu. Przy okazji cała kwota lokaty objęta jest gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Nieco bardziej przystępną dla przeciętnego klienta propozycje prezentują pozostałe banki. W przypadku Idea Banku mówimy o Lokacie HAPPY, na której zdeponujemy od 1 tysiąca do 10 tysięcy zł. Czas trwania lokaty to trzy miesiące, jednak musimy liczyć się też z koniecznością spełnienia innego warunku, a mianowicie bycia zupełnie nowym klientem banku. Jeśli więc wcześniej korzystaliśmy z produktów Idea Banku, oferta ta będzie dla nas niedostępna. Warto też zwrócić uwagę na to, że bank nie wymaga dołączania do lokaty żadnych innych produktów.

Od tysiąca do 10 tysięcy złotych zainwestujemy też na Lokacie na Start w oprocentowaniem 5 proc. w Meritum Banku, jednak tym razem na okres dwóch miesięcy. Produkt ponownie dedykowany jest nowym klientom banku, jednak muszą się oni liczyć z koniecznością założenia dodatkowego konta osobistego.

Podobnie sytuacja wygląda w Deutsche Banku, gdzie wyższa jest tylko kwota wejścia, wynosząca 2 tysiące zł. Brak posiadania konta osobistego będzie skutkował obniżeniem 5-procentowego zysku do połowy, a więc do zaledwie 2,5 proc.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (08.09.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
895 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora