02.09.2014, 14:54

Te lokaty zerwiesz bez utraty odsetek

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9.7     / 10 (oddano 3 głosów)

Te lokaty zerwiesz bez utraty odsetek

Największą wadą lokat bankowych jest zamrożenie kapitału i ewentualna utrata odsetek przy naruszeniu depozytu. Nie zawsze jednak zerwanie lokaty musi oznaczać brak jakiegokolwiek zysku.

Lokaty bankowe i konta oszczędnościowe to dwa konkurencyjne produkty, z których często obronną ręką wychodzi ten drugi, ze względu na swobodne dysponowanie środkami zgromadzonymi na koncie. Lokata to z kolei konieczność zamrożenia kapitału na okres czasu zapisany w umowie, a niespełnienie jej warunków skutkuje utratą całości odsetek naliczanych przez okres od początku zdeponowania gotówki w banku. Na szczęście na rynku zdarzają się też produkty, które pozwalają na zachowanie części lub nawet całości należnych nam odsetek.

Zdecydowanie najciekawszym produktem będzie Lokata na Start oferowana przez Getin Online. Bank ten oferuje dość atrakcyjne warunki na lokacie dwumiesięcznej, która pozwala zarobić 4,5 proc. w skali roku. Co jednak najważniejsze, bez względu na to, w którym momencie postanowimy zerwać umowę, bank wypłaci nam cały wpłacony kapitał i 100 proc. odsetek należnych za rzeczywisty okres trwania lokaty. Co więcej, bank ustalił minimalną kwotę lokaty na poziomie już 500 zł i maksymalnie 10 tysięcy zł. Niestety z oferty mogą skorzystać tylko nowi klienci lokat w Getin Online.

Inne rozwiązanie proponuje Noble Bank w Lokacie na Otwarcie II. W tym przypadku odsetki utracimy w całości tylko w przypadku zerwania lokaty jeszcze w pierwszym miesiącu od dnia jej założenia lub odnowienia. W pozostałych przypadkach bank wypłaci nam należne odsetki jednak przy oprocentowaniu obniżonym do 1 proc. Sama lokata zawierana jest na dwa lata i oferuje oprocentowanie na poziomie 4,25 proc. Niestety z oferty skorzystać mogą tylko i wyłącznie klienci, którzy wpłacą na lokatę 200 tysięcy zł. Mniejsze i większe kwoty nie będą brane pod uwagę.

Kolejny, nieco bardziej "dostępny" produkt znajdziemy w ofercie Banku Zachodniego WBK, a jest nim Lokata Swobodna Zarabiająca – dla nowych środków. Standardowo lokata pozwala zarobić 4 proc. Przedział minimalnej i maksymalnej kwoty lokaty wynosi od 1000 do nawet 500 tysięcy zł w przypadku lokaty na 4 miesiące. Jeśli zdecydujemy się zerwać umowę przed terminem, bank wypłaci nam kapitał wraz z odsetkami za dany okres, naliczonymi przy oprocentowaniu zmniejszonemu o 50 proc.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (02.09.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
895 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Pozwy zbiorowe frankowców przeciwko bankom 27.1.2015 15:04 przez:
pitarek

forum o kredytach

Forum o lokatach
Maxi Bank Pocztowy - czy są lepsze lokaty? 16.5.2016 11:16 przez:
janina m79
EKOprofit BOŚ Bank - czy warto otworzyć tam konto? 11.3.2016 15:47 przez:
Kadża
db lok@ta 5% Deutsche Bank - co sądzicie? 9.3.2016 13:34 przez:
Arias
Nowe lokaty 4% w Idei Banku ,mBanku - gdzie założyć ? 3.3.2016 13:25 przez:
KacperL
Ekolokata bez kantów 15.9.2015 7:41 przez:
Wionella

forum o lokatach