25.06.2014, 16:04

Zakładamy lokatę na miesiąc

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Zakładamy lokatę na miesiąc

Mając nadzieję na nadejście w najbliższej przyszłości miesięcy nieco bardziej tłustych pod względem atrakcyjności oprocentowania lokat, warto poszukać korzystnej lokaty na miesiąc.

Ze względu na rekordowo niskie stopy procentowe Polacy coraz częściej szukają alternatyw dla lokat bankowych. Jednak owe alternatywy zwykle idą w parze z długim okresem lokacji. Gdy nie chcemy angażować kapitału na lata, dobrze wybrać lokaty krótkoterminowe, dzięki czemu pieniądze dostępne będą w krótkim czasie, dając szansę an szybką reakcję, gdy stopy procentowe pójdą w górę. Powodem zakładania krótkoterminowych depozytów często jest też obawa przed koniecznością wyjęcia środków przed terminem zapadalności, a co za tym idzie, utratą odsetek. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się więc depozyty miesięczne. Gdzie dzisiaj założyć lokatę na miesiąc i dostać największe oprocentowanie?

Ranking lokat miesięcznych

Według czerwcowych zestawień najlepszą lokatą na miesiąc będzie oferta nowego sektora bankowości prywatnej mianowicie Lions Banku. Jest to nowy bank z grupy holdingowej Getin Noble Bank. Jako że dopiero wkracza on na polski rynek, oferuje klientom aż 5 proc. (oprocentowanie jest oczywiście w skali roku). Drugie miejsce zajął bank BNP Paribas, który funduje w czerwcu klientom aż 3 proc. przy lokacie miesięcznej. Maksymalna kwota lokaty to 300 000 zł. Nordea Bank proponuje z kolei e-depozyt co świadczy o tym, że lokatę można założyć online. Lokata oprocentowana jest na poziomie 2,15 proc.

Lokaty miesięczne -  czy to się opłaca?

Oczywistym faktem jest to, że przedstawione oprocentowanie jest procentem naliczanym w skali roku. Odsetki na lokatach miesięcznych są więc znikome. Jednakże jest to dobry sposób gromadzenia oszczędności, ponieważ zamykamy sobie drogę przed dostępem o nich, co pozwoli uniknąć ich roztrwonienia, a dodatkowo cokolwiek zarobimy. Niestety, biorąc pod uwagę niskie oprocentowanie, dochodzimy do wniosku, że nie uda nam się nawet uciec przed inflacją.

Alternatywnym rozwiązaniem może być konto oszczędnościowe. Banki w ostatnim czasie kładą dość duży nacisk na promocję rachunków tego typu. W Getin Noble Banku konto oszczędnościowe oprocentowane jest na 3,5 proc. Jest to oferta na 3 miesiące, maksymalna kwota jaką można ulokować to 100 000 zł. Niestety oprocentowanie dotyczy jedynie nowych środków.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (25.06.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
898 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora