26.06.2014, 13:17

W którym banku założyć lokatę mobilną?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

W którym banku założyć lokatę mobilną?

Internet stanowi dziś kluczowe źródło informacji. Szukamy poprzez niego mieszkań na sprzedaż, wakacyjnych ofert i najlepszych produktów oszczędnościowych. W ostatnim czasie na popularności zyskuje e-lokata.

Konsumenci stawiają na wygodę i komfort. Wszystko dzisiaj można zrobić, siedząc w fotelu i przeklikując strony internetowe. Coraz częściej takie działanie dotyczy też produktów finansowych. Jeszcze kilka lat temu było wręcz nie do pomyślenia, aby sprawami finansowymi zarządzać w taki sposób, dzisiaj jednak coraz więcej osób preferuje e-bankowość. Korzystanie z e-konta oszczędzającego stało się znane już kilka lat temu, a i lokaty internetowe nie stanowią dla nikogo tajemnicy. W związku z tym banki poszły o krok dalej.

Lokata mobilna to swego rodzaju nowość na polskim rynku finansowym. Dotychczas słyszeliśmy o bankowości mobilnej, czyli po prostu możliwości monitorowania swojego rachunku przez telefon komórkowy. Jest to popularne rozwiązanie, zwłaszcza wśród osób młodych i nastawionych na innowacje. Instytucje finansowe próbują zachęcić konsumentów do korzystania z lokaty mobilnej poprzez podniesienie oprocentowania.

Lokata mobilna, a dokładnie jej założenie, to kwestia kilku chwil. W Banku Zachodnim WBK istnieje możliwość założenia depozytu mobilnie na 4 proc. w skali roku. Udostępniono w ten sposób lokatę na 12 miesięcy, a maksymalna kwota, jaką możemy w ramach niej zdeponować, to 10 tys. zł. Również bank Millenium wychodzi z propozycją założenia lokaty mobilnej. W jego przypadku będzie to lokata na 3 miesiące na 4,5 proc. Każdy klient może zawrzeć tylko jedną umową o lokatę mobilną w Millenium. Nawet mBank, który nie słynął dotychczas z depozytów, skusił się i stworzył propozycję lokaty mobilnej, której oprocentowanie wynosi 4 proc., choć dostępna jest tylko dla nowych środków.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (26.06.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
943 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Kredyt hipoteczny na 2016 rok - w którym banku? 29.12.2015 8:03 przez:
yolanda
Millenium Bank 22.2.2019 21:03 przez:
Martin99

forum o kredytach

Forum o lokatach
Zlikwidowanie konta. 19.5.2016 21:03 przez:
gerard

forum o lokatach

Forum finansowe dla firm
W którym banku najtaniej założę konto? 26.5.2014 20:41 przez:
kajo3

forum finansowe dla firm

Forum GSM
Abonament, który ma wszystko za darmo i bez limitu. 26.11.2015 15:21 przez:
Jędrula

forum gsm