17.07.2014, 09:33

Lokata przez Internet czy w oddziale?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Lokata przez Internet czy w oddziale?

Mimo niskich stóp procentowych, na rynku lokat bankowych można znaleźć przyzwoicie oprocentowane produkty, dostępne w różnych kanałach sprzedaży. Czy atrakcyjnych ofert lepiej szukać w Internecie czy w oddziałach bankowych?

Zacznijmy od wyjaśnienia terminu 'lokata bankowa'. Najprościej rzecz ujmując, jest to umowa pomiędzy bankiem oraz osobą, która zechce bankowi pożyczyć pieniądze na z góry określony czas oraz odpowiednie oprocentowanie. Po wygaśnięciu porozumienia instytucja oddaje deponentowi otrzymane wcześniej środki wraz z umownymi odsetkami. Trzeba wiedzieć, że to bank ustala oprocentowanie lokat bankowych. Rynek tych produktów finansowych niestety już od dawna przestał być atrakcyjny, nic więc dziwnego, że coraz mniej klientów zainteresowanych jest nimi zainteresowanych, pomimo ich bogatej i zróżnicowanej oferty. Lokatę można założyć w oddziale banku albo przez Internet, ewentualnie przez telefon, a który ze sposobów jest najkorzystniejszy i da najwyższy zysk?

Z pewnością lokaty zakładane przez Internet są wyżej oprocentowane niż lokaty otwierane w placówce. Dzieje się tak z prostej przyczyny - do ich założenia banki nie angażują aż tylu pracowników jak przy zakładaniu lokat w oddziałach. Są więc mniej kosztowne, przez co w celu przyciągnięcia jak największej liczby klientów banki zazwyczaj zwiększają oprocentowanie tych lokat. Poza tym taką lokatę można założyć z każdego miejsca z dostępem do komputera z Internetem. Zresztą nie tylko lokaty przez Internet są korzystniejsze od lokat tradycyjnych, ale także inne produkty online nierzadko wydają się lepszym wyborem niż produkty nabywane w sposób tradycyjny, który wiąże się z pójściem do banku. Dobrze jednak wiedzieć, że lokaty umieszczone w stawce rankingowej najwyżej można zakładać nie tylko przez Internet, ale także w oddziałach banków, przez telefon oraz Internet.

Comperia.pl przygotowała zestawienie najkorzystniejszych lokat bankowych czerwca 2014. Na trzech pierwszych miejscach plasują się instytucje, które oprocentowały swoje lokaty najwyżej, bo na aż 5 proc. Są to: Lions Bank z lokatą Bonjour, Meritum Bank z Lokatą na Start oraz Deutsche Bank oferujący db Lok@tę. Warto podkreślić, że Lions Bank poleca założenie takiej lokaty w oddziale banku, Meritum Bank tylko przez Internet, a Deutsche Bank w oddziale oraz przez telefon. Z kolei Idea Bank oraz Noble Bank, następne banki w rankingowej drabince, oferują założenie atrakcyjnych lokat bankowych zarówno w placówce banku, jak i przez telefon oraz Internet.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (17.07.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
943 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora