30.06.2014, 17:25

Jak zyskać na oszczędnościach jak najwięcej?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Jak zyskać na oszczędnościach jak najwięcej?

Aby oszczędzać, należy ciąć koszty, zaś zaoszczędzone pieniądze odkładać. Aby zyskać jak najwięcej na oszczędnościach, należy rozważyć kilka opcji, w tym Plan Systematycznego Oszczędzania.

Z pewnością wiele jest sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy i cięcie kosztów pozostaje tylko jednym z nich. Koszty można niwelować do określonej granicy, co natomiast później? Oszczędzać można na kontach bankowych, osobistych i oszczędnościowych, a także na lokatach bankowych. Na kontach osobistych z reguły klient nic nie straci, ale i niewiele zyska. Oszczędzanie jest właściwe rachunkom oszczędnościowym oraz lokatom bankowym. Zwykłe lokaty bankowe dają również niewielki zysk, ale nie należy zapominać, że są też lokaty strukturyzowane, czyli łączone z funduszami inwestycyjnymi. Od koniunktury oraz trafionej inwestycji zależy to, jaki dochód z takiej lokaty będzie osiągalny.

Można też niestety stracić na nietrafionej inwestycji, ale jeżeli ktoś ma lokatę strukturyzowaną z gwarancją kapitału, nic nie straci, chociaż nic też nie zyska. Wszystko jest wliczone w ryzyko. Większe ryzyko daje Plan Systematycznego Oszczędzania, współpracujący oraz inwestujący również w fundusze inwestycyjne, ale inne są jego zasady działania. Mogą to być produkty bardziej lub mniej bezpieczne i bardziej zyskowne, czyli agresywne akcje i przynoszące mniejsze zyski, inwestujące np. w papiery dłużne. Jednak to już decyzja osób, które decydują się na PSO.

Tak to już jest, że najczęściej to banki zarabiają na swych klientach, nie odwrotnie. Tymczasem można zarobić również na bankach, wybierając odpowiednie produkty finansowe. Żeby uzyskać premię, trzeba przeanalizować ofertę bankową i dostosować się do wymagań bankowych. Warto postawić sobie pytania kluczowe w danej sytuacji. Czy bieżących oszczędności nie trzymać na koncie oszczędnościowym z promocyjnym oprocentowaniem, czy nie płacić kartą z moneybackiem itd. Promocje się zmieniają i oferty bankowe dotyczące premii również. Jednakże takie propozycje trzeba dokładnie przeliczyć, bowiem żeby wypracować premię na kocie, należy osiągać określone, ale wysokie dochody, które spływają na konto, i dokonać wielu transakcji finansowych za pośrednictwem karty kredytowej bądź innej karty płatniczej.

Wiele osób nie zamierza zwiększać swych oszczędności, ponieważ wiąże się to z określonym ryzykiem. Każda próba zwiększenia zysków z oszczędności może okazać się nieskuteczna i nie tylko nie przyniesie dodatkowych zysków, ale może nie przynieść ich w ogóle. W takich sytuacjach należy postępować bardzo ostrożnie. Można też, jeżeli ktoś ma większe nadwyżki finansowe, założyć kilka lokat, kilka kont oszczędnościowych i spokojnie czekać, aż kryzys minie, by wówczas rozpocząć inwestowanie, które przynosi zdecydowanie wyższe zyski. Jednakże można też stracić na nim swoje pieniądze.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (30.06.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
898 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora