26.06.2014, 13:24

Ile procent w czerwcu banki proponują na lokatach?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Ile procent w czerwcu banki proponują na lokatach?

Lokata bankowa to gwarancja bezpieczeństwa, a przy rozsądnym wyborze, także zysku. Na jakie warunki mogą liczyć klienci deponujący swoje pieniądze na lokatach w czerwcu?

W porównaniu do ostatnich miesięcy, na rynku lokat bankowych widać stopniowe wzrosty oprocentowania. Dzięki porównywarce finansowej Comperia.pl udało nam się sprawdzić, które banki oferują najlepsze lokaty i na jakich warunkach.

W czerwcu aż cztery banki oferują lokaty krótkoterminowe z wysokim, 5-procentowym oprocentowaniem. Pierwszym z nich jest Idea Bank, który w lokacie Happy daje możliwość zdeponowania od 1 000 do 1 000 zł. Dodatkowo bank nie wymaga zakładania konta, jednak podane warunki i wysokie oprocentowanie dostępne są tylko dla nowych klientów.

Kolejna propozycja to lokata Start Meritum Banku. Jest ona zawierana na okres 2 miesięcy i zapewnia wysokie, wspomniane już 5-procentowe zyski. Niestety skorzystać z niej mogą tylko nowi klienci, którzy dodatkowo zdecydują się na założenie konta w banku. Minimalna kwota lokaty to ponownie 1000 zł, a maksymalna – 10 tysięcy zł.

Podobne warunki oferuje też Deutsche Bank w db Lok@acie 5-proc. zysk jest jednak możliwy tylko dla klientów decydujących się na lokatę włącznie z założeniem konta osobistego. Standardowo bowiem oprocentowanie wynosi 2,5 proc. Przedział cenowy depozytu to od 2 tysięcy zł do 10 tys. zł. Lokata zawierana jest ponownie na 2 miesiące.

Najkrótszy okres lokaty oferuje Lion’s Bank i wynosi on zaledwie 1 miesiąc. Niestety w tym przypadku decydującym czynnikiem może być minimalna kwota lokaty, która została ustalona na poziomie aż 200 tysięcy zł. Maksymalna kwota to 300 tysięcy zł. Lokata Bonjour nie wymaga natomiast zakładania konta, a cała kwota depozytu jest gwarantowana przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.  Podobnie jest oczywiście we wszystkich poprzednich lokatach.

W przypadku zerwania lokaty przedterminowo, w każdej sytuacji musimy liczyć się z całkowitą utrata odsetek. Warto również podkreślić dużą elastyczność w kwestii zakładania lokaty. Można to bowiem zrobić zarówno w oddziale, jak i telefonicznie lub przez Internet.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (26.06.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
898 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora