26.06.2014, 17:20

W którym banku ulokować 50 tys. zł?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

W którym banku ulokować 50 tys. zł?

Lokaty bankowe wydają się być inwestycją pewną, nienarażoną na żadne straty. Pytanie tylko, ile można w ten sposób zarobić? Sprawdzamy na przykładzie kapitału w wysokości 50 tys. zł.

Posiadając odłożoną większą sumę pieniędzy, zastanawiamy się, w jaki sposób ją zainwestować i dodatkowo zarobić. Możliwości jest wiele, a wymagają one podjęcia mniejszego lub większego ryzyka, czasami także nieco wysiłku w łożonego w to, by jak najlepiej zrozumieć mechanizm rządzący danym produktem oszczędnościowym bądź inwestycyjnym. W ogólnym zestawieniu często miejsce na podium zajmują lokaty bankowe, które nie tylko gwarantują pewny zysk, ale też ograniczają ryzyko straty do minimum. Korzystając z porównywarki finansowej Comperia.pl, postanowiliśmy sprawdzić, w jakim banku najbardziej opłaca się ulokować 50 tysięcy zł. Przyjęliśmy, iż interesuje nas nawet kilkuletni okres lokaty.

Sprawdź też: Jak zarabiać na opcjach walutowych?

Najciekawszą propozycję oferuje Santander Consumer Bank w lokacie Direct + Internet. Przy oprocentowaniu na poziomie 4,2 proc. i 3-letnim okresie trwania depozytu uda nam się zarobić 5103 zł, już po opodatkowaniu. Co ciekawe, lokatę zakładamy przez Internet, jednocześnie nie musząc być posiadaczem konta w banku Santander. W przypadku zerwania lokaty stracimy wszystkie odsetki, jednak bank oferuje bardzo szeroki wybór okresów deponowania, więc dopasowanie lokaty do swoich potrzeb nie powinno być problemem. 

Ciekawą propozycję posiada także BIZ Bank, oferując lokatę BIZ PRO z oprocentowaniem 4,05 proc, zawieraną na dwa lata. W ten sposób ulokowane pieniądze wygenerują zysk na poziomie 3280,50 zł, choć należy pamiętać, że jest to okres o rok krótszy w porównaniu do lokaty banku Santander. W przypadku lokaty BIZ PRO możemy ją założyć w dowolny sposób, przez Internet, telefon lub oczywiście w oddziale. Niestety, do tego celu konieczne będzie posiadanie lub założenie konta osobistego w banku.

Na szczególną uwagę zasługuje oferta SK Banku, która w eLokacie24 oferuje wysokie oprocentowanie – 4 proc., już dla 13-miesięcznego okresu lokaty. W ten sposób można zarobić 1755 zł bez konieczności zakładania konta i lokowania środków na kilka lat. W przypadku zerwania lokaty musimy liczyć się z częściową utratą odsetek. 

W przypadku krótszych okresów lokaty, do 1 roku, nie możemy liczyć na więcej niż 3,6 proc. w skali roku, co da maksymalny zysk na poziomie 1458 zł. Warto więc przeanalizować wszystkie oferty i zastanowić się nad okresem lokaty, a następnie zainwestować pieniądze w taki sposób, aby osiągnąć możliwie maksymalny zysk.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (26.06.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
895 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Kredyt hipoteczny na 2016 rok - w którym banku? 29.12.2015 8:03 przez:
yolanda
Millenium Bank 22.2.2019 21:03 przez:
Martin99

forum o kredytach

Forum o lokatach
Zlikwidowanie konta. 19.5.2016 21:03 przez:
gerard

forum o lokatach

Forum finansowe dla firm
W którym banku najtaniej założę konto? 26.5.2014 20:41 przez:
kajo3

forum finansowe dla firm

Forum GSM
Abonament, który ma wszystko za darmo i bez limitu. 26.11.2015 15:21 przez:
Jędrula

forum gsm