25.04.2014, 14:08

Jak zarobić na ubezpieczeniu na życie z UFK?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9     / 10 (oddano 1 głosów)

Jak zarobić na ubezpieczeniu na życie z UFK?

Ubezpieczenie na życie połączone z funduszem kapitałowym może być szansą na zarobienie pieniędzy. Jak zyskać z ubezpieczeniem z UFK?

Ubezpieczenia z funduszami kapitałowymi, w skrócie nazywane UFK, to specjalnie skonstruowane polisy, które umożliwiają zakup ubezpieczenia z pominięciem ustawy o instrumentach finansowych. Jest to umowa, która składa się z dwóch części. Z jednej strony klient korzysta z polisy na życie, która na wypadek jego śmierci pozwala na wypłacenie świadczeń bliskim osobom zmarłego. Pozostała część wpłacanych pieniędzy jest inwestowana w fundusze kapitałowe. Wielu klientów wybiera tego rodzaju produkt finansowy przede wszystkim ze względu na możliwość dodatkowych zysków poprzez inwestycje za pośrednictwem funduszy. Takie rozwiązania są więc szansą na pomnażanie kapitału. Ubezpieczenia UFK można porównać do innej formy inwestycji, czyli lokowania kapitałów w jednostki funduszy inwestycyjnych. Różnica polega na tym, że w przypadku funduszy inwestycyjnych klient nie korzysta z dodatkowej ochrony ubezpieczeniowej.

O czym warto pamiętać przy UFK? Przede wszystkim należy brać pod uwagę, że UFK to produkty, które są głównie ubezpieczeniem. Pomimo że składka ubezpieczeniowa jest niska, a więcej pieniędzy trafia na inwestycję, to wpłacane do funduszy pieniądze, za które kupowane są jednostki uczestnictwa z czasem są umarzane, w celu pokrycia kosztów ochrony ubezpieczeniowej. Dodatkowo przy UFK naliczane są opłaty manipulacyjne, wstępne itp. W dokumentach dotyczących UFK znajdują się zapisy odnośnie do czasu, po jakim można wypłacić pieniądze bez utraty części oszczędności. Przed podpisaniem umowy na świadczenie UFK należy dokładnie zapoznać się z terminami, po których można bezpiecznie wycofać pieniądze. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ wypłacenie środków zbyt wcześnie może wiązać się z utratą nawet kilkudziesięciu procent kapitału.

Składki ubezpieczeniowe oraz częstotliwość wpłat należy dostosować do możliwości finansowych, by móc je regulować bez problemów. Inwestując pieniądze w ubezpieczenie z funduszem kapitałowym, nie zna się wysokości potencjalnych zysków, zależnych m.in. od wielkości składki, która wpływa do części inwestycyjnej i ubezpieczeniowej, wysokości opłat oraz zysków uzyskiwanych przez fundusze. Wybierając fundusz, który operuje na rzecz UKF, należy zapoznać się z osiąganymi do tej pory wynikami finansowymi oraz rodzajami realizowanych inwestycji, co pozwala uniknąć niepewnych i mało opłacalnych inwestycji.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (25.04.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
1000 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o lokatach
Jak zarobić w sieci Nie tylko najlepsza lokata !!! 7.9.2015 2:22 przez:
Daniel

forum o lokatach