31.12.2013, 07:16

Gdzie szukać najkorzystniejszych lokat?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9     / 10 (oddano 1 głosów)

Gdzie szukać najkorzystniejszych lokat?

Lokaty bankowe ciągle są uważane za jeden z najbezpieczniejszych sposobów inwestowania pieniędzy, dzięki czemu Polacy chętnie z nich korzystają. Tylko jak znaleźć korzystną ofertę lokaty w dobie niskich oprocentowań produktów oszczędnościowych?

W ostatnim czasie obserwowane są wyraźne spadki oprocentowania lokat bankowych, przez co trzeba się naprawdę postarać, aby znaleźć takie oferty, które będą w stanie przynieść interesujący zysk z tego typu inwestycji. Często wysokość oprocentowania zależy w głównej mierze od okresu, na jakie zdecydujemy się zdeponować pieniądze. Jeśli interesują nas lokaty najkorzystniejsze, warto w tym celu skorzystać z porównywarki finansowej Comperia.pl. Za jej pomocą wybraliśmy najciekawsze oferty lokat bankowych, które zapewnią najwyższy zysk przy kwocie depozytu na poziomie 5 tys. zł.

Najkorzystniejsze 3 miesięczne lokaty bankowe są w głównej mierze propozycją dla nowych klientów banku Idea Banku. Możemy tam liczyć na zysk 4,75 proc. brutto w skali roku, co przekłada się na zarobek w wysokości 48,09 zł netto. Jeśli jesteśmy jednak stałym klientem Idea Banku, w najlepszym przypadku możemy liczyć na lokatę oprocentowaną w wysokości 3,6 proc, ale tylko wówczas, gdy nasze środki będą na niej pracowały przez pełne 12 miesięcy. Pozostałe propozycje lokat bankowych, z grupy tych bardziej zyskownych, oscylują wokół 3-3,5 proc. brutto.

Jeśli interesują nas lokaty 6-miesieczne, korzystną propozycję złożyć nam może SK Bank w ramach eLokaty24. Dzięki niej możemy liczyć na oprocentowanie 3,8 proc. w skali roku, co dla kwoty 5000 zł po pół roku daje zysk netto w wysokości 76,95 zł. Kolejną ciekawą propozycją jest Lokata Mikołajkowa dostępna w Getin Online, w przypadku której otrzymujemy oprocentowanie na poziomie 3,4 proc., dające zysk w wysokości 68,85 zł netto.

Na podobne oprocentowanie można liczyć w przypadku lokat rocznych. Tutaj najkorzystniejsze propozycje oferują FM Bank i Idea Bank, w których to możemy liczyć na odsetki w wysokości 3,6 proc. w skali roku. W przypadku zadeklarowanej kwoty 5000 zł daje to zysk netto równy 145,79 zł rocznie.

Wysokość oprocentowania dostępnego w ramach danej oferty depozytowej może być uzależniona także od wysokości deponowanej kwoty. W chwili obecnej stawki oprocentowania praktycznie wszystkich lokat należy uznać za bardzo niskie. Z jednej strony nie jest to korzystna sytuacja dla osób chcących w ten sposób pomnożyć swoje oszczędności, a z drugiej strony można spodziewać się, że już w najbliższym czasie sytuacja zacznie się powoli odwracać, co jednocześnie przełoży się na przygotowywanie przez instytucje finansowe korzystniejszych niż obecnie ofert dla depozytariuszy.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (31.12.2013).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
999 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Gdzie szukać prywatnych pożyczek? 7.8.2014 22:40 przez:
Micky
Pożyczka na 10 dni - gdzie najtaniej? 12.4.2016 15:40 przez:
jantrzeci

forum o kredytach

Forum o lokatach
Opłaty za konto w BZ WBK 25.5.2016 13:11 przez:
bronislaw

forum o lokatach

Forum o ubezpieczeniach
Proama 4.9.2014 14:10 przez:
Gosiunia

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Kredyt dla studenta - czy to w ogóle mozliwe? 31.3.2016 11:00 przez:
marcel

forum finansowe dla firm

Forum GSM
Telefon dla seniora 26.9.2014 17:45 przez:
Sali

forum gsm