03.02.2014, 20:00

Jak działają lokaty nocne?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Jak działają lokaty nocne?

Konsumenci szukają różnych metod oszczędzania pieniędzy i inwestowania ich w sposób, który z jednej strony przynosi zyski, a z drugiej strony nie stanowi żadnego ograniczenia w dysponowaniu już posiadanym majątkiem. Odpowiedzią na te oczekiwania mogą być lokaty nocne, które zdecydowanie zasługują na uwagę.

Społeczeństwo w dużym stopniu ufa bankom i to właśnie inwestycje bankowe traktowane są jako jedne z najbezpieczniejszych. Korzystanie z lokat jest z tego powodu powszechne, mimo iż nie jest to najbardziej komfortowe rozwiązanie. Największą wadą tego typu produktów finansowych jest konieczność zamrożenia kapitału na określony w umowie czas, a przedwczesne zerwanie umowy wiąże się często nie tylko z utratą ewentualnych odsetek, ale czasem także ze stratą części zdeponowanych pieniędzy.

Alternatywą dla lokat terminowych są konta oszczędnościowe. W ich przypadku środki zgromadzone na rachunku pracują na nasz zysk przez cały czas, a jednocześnie mamy ciągły dostęp do złożonej na nich gotówki. Niestety, oprocentowanie kont oszczędnościowych jest bardzo niskie, a przeprowadzanie ewentualnych transakcji na koncie nie jest opłacalne. Choć wykonanie przelewu nie spowoduje utraty odsetek, to jednak może wiązać się z określoną opłatą, która często może pozbawić nas całego zysku wypracowanego w danym miesiącu. 

Nieco innym produktem bankowym, mocno promowanym jeszcze choćby dwa lata temu, są lokaty nocne. Ich działanie jest ściśle powiązane z rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym klienta, umożliwiając korzystanie ze zdeponowanych pieniędzy na standardowych zasadach typowych dla danego konta osobistego. W ciągu dnia pieniądze zgromadzone na rachunku są dla nas w pełni dostępne, podczas gdy nocą część z nich zostaje zdeponowana i generuje odsetki, które stanowią zysk dla posiadacza rachunku. Oczywiście takie rozwiązanie nie gwarantuje wysokich zarobków, ale zapewnia określony przychód z odsetek, którego nie uzyskamy na standardowym koncie osobistym. Jednocześnie daje też możliwość swobodnego korzystania z własnych pieniędzy, bez dodatkowych opłat, a z gwarancją zysku.

Lokaty nocne są z pewnością interesującą alternatywą dla kont oszczędnościowych, a w przypadku osób, które nie mogą sobie pozwolić na zamrożenie środków zgromadzonych na ROR, będą również zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem od standardowych lokat terminowych.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (03.02.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
873 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Jak działają usługi cashcback 27.6.2014 11:00 przez:
Aśko
Bank spółdzielczy a SKOK 24.4.2015 13:36 przez:
Tomasz Słupczynski, Ekspert Comperia.pl
Firmy oddłużające - wasze zdanie 20.2.2015 12:49 przez:
annonnse

forum o kredytach

Forum o lokatach
jak działają kantory internetowe? 5.8.2014 16:13 przez:
victoria38

forum o lokatach

Forum finansowe dla firm
Jak działają raty na allegro ? 16.6.2014 12:55 przez:
Grzegorz
karty obciążeniowe dla firm 22.12.2014 10:56 przez:
Tomasz Słupczynski, Ekspert Comperia.pl

forum finansowe dla firm