O lokatach bankowych

2015-03-06
Oprocentowanie lokat będzie niższe

Czy w najbliższych dniach grozi nam kolejny spadek oprocentowania lokat bankowych? Jak banki zareagują na wczorajszą decyzję RPP, dotyczącą kolejnego cięcia stóp procentowych?

www.comperia.pl
2015-03-06
Ranking lokat bez konta: marzec 2015

Lokaty bankowe przynoszą pewny i bezpieczny zysk, dlatego Polacy lubią z nich korzystać. Warto jednak wybierać oferty, które nie wymagają spełnienia dodatkowych warunków, np. w postaci konieczności złożenia rachunku osobistego. Przedstawiamy zatem marcowy ranking najwyżej oprocentowanych lokat bez konta.

www.comperia.pl
2015-03-04
Lokata na miesiąc - sprawdź, ile zarobisz na niej w marcu

Mimo iż oprocentowanie lokat bankowych nie jest już tak atrakcyjne jak kiedyś, można na nich jeszcze zarobić. Ile? Sprawdzamy na przykładzie najwyżej oprocentowanych lokat jednomiesięcznych.

www.comperia.pl
2015-03-04
Jak założyć lokatę przez Internet?

Coraz więcej usług finansowych jest dostępnych w formie elektronicznej. Bez problemu zdefiniujemy przelew stały, ustalimy debet w koncie lub zawnioskujemy o nową kartę bez wychodzenia z domu. Przez Internet możemy również założyć lokatę terminową.

www.comperia.pl
2015-03-02
Inwestycje alternatywne. 277% w dekadę - grunt w UK

W czasie gdy lokaty i inne konwencjonalne metody oszczędzania nie tylko nie przynoszą spodziewanych zysków, lecz wiążą się także z niespodziewanym ryzykiem (jak wahania kursu CHF), głowy inwestorów kierują się zawsze w stronę opcji alternatywnych. Jednym z ciekawszych wyborów ostatnich lat była inwestycja w grunty rolne w Zjednoczonym Królestwie. Ich cena w ciągu dziesięciu lat potrafiła prawie się potroić, przynosząc właścicielom średni roczny zysk rzędu nawet 27%!

www.comperia.pl
2015-02-27
Oszczędności w euro - na lokatę walutową czy wymieniać na złotówki?

Niestety, niskie stopy procentowe nie sprzyjają oszczędzaniu na rynku lokat bankowych. Czy oszczędności w euro lepiej złożyć na lokacie walutowej czy wymienić na złotówki?

www.comperia.pl
2015-02-26
Jak obliczyć podatek od lokat bankowych?

Oszczędzanie na lokacie przynosi zyski i zadowolenie z pomnożonych środków. Niestety trzeba się także liczyć z koniecznością zapłacenia podatku. Ile dokładnie on wyniesie?

www.comperia.pl
2015-02-25
Na długi czy krótki termin - które lokaty wybierać?

Lokaty bankowe to wciąż najczęściej wykorzystywany przez Polaków sposób oszczędzania. Pewność zysku - nawet minimalnego - i bezpieczeństwo zdeponowanych środków skutecznie przyciąga zainteresowanych. Lokaty można zawierać na długi lub krótki termin. Które z nich z nich wybrać?

www.comperia.pl
2015-02-25
Inwestowanie w pożyczki społecznościowe - warte ryzyka?

Od kilku lat na polskim rynku finansowym funkcjonują pożyczki społecznościowe. Promowane są jako dobra okazja do inwestycji środków. Obecnie w Polsce działa kilka serwisów typu social lending. Skoro nie są to instytucje bankowe, to nasuwa się jedno pytanie: czy takie inwestycje są bezpieczne?

www.comperia.pl
2015-02-23
TOP 5 najwyżej oprocentowanych lokat na 6 miesięcy: luty 2015

Szukasz korzystnej oferty lokaty na 6 miesięcy? Podpowiemy Ci, który bank zaoferuje w lutym najwyższe oprocentowanie półrocznych depozytów.

www.comperia.pl
2015-02-23
IKE i IKZE: zmiany w 2015 roku

W 2015 r. obowiązują nowe limity wpłat na Indywidualne Konta Emerytalne oraz Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego. Jakie zmiany zaszły w funkcjonowaniu tego typu produktów oszczędnościowych?

www.comperia.pl
2015-02-21
TOP 5 najlepszych lokat na 3 miesiące: luty 2015

Dla wszystkich zainteresowanych krótkoterminowymi depozytami sprawdziliśmy, co luty przyniósł w zakresie oprocentowania lokat trzymiesięcznych.

www.comperia.pl
2015-02-21
Nie zawsze utracisz odsetki po zerwaniu lokaty

Zawarcie lokaty i osiągnięcie oczekiwanych korzyści wymaga zamrożenia kapitału i braku możliwości dysponowania zdeponowanymi środkami. A co jeśli zdecydujemy się zerwać umowę?

www.comperia.pl
2015-02-19
Lokaty happy hours - co koniecznie trzeba o nich wiedzieć?

Lokaty bankowe od lat kuszą klientów bezpiecznym zyskiem. Składamy w banku depozyt finansowy na określony czas, po którym wypłacamy kapitał powiększony o odsetki. Banki zachęcają do takiego sposobu pomnażania oszczędności różnymi promocjami, np. typu happy hours. Co powinniśmy wiedzieć o takich lokatach?

www.comperia.pl
2015-02-18
Chcesz wyższej emerytury? Zacznij oszczędzać

Odkładanie pieniędzy wymaga podejścia strategicznego i długoterminowego. By zgromadzić sobie odpowiednie zaplecze finansowe na jesień życia, warto świadomie podejmować decyzje dotyczące inwestowania oszczędności.

www.comperia.pl
2015-02-17
Lokaty - wyższy procent to nie zawsze wyższy zysk

Większość osób, które posiada oszczędności i chce na nich zarobić, szuka bezpiecznej formy inwestycji. Do kategorii produktów to umożliwiających należą właśnie lokaty. Czym się kierować przy wyborze oferty depozytowej - wysokością oprocentowania? Niekoniecznie - wyższy procent to nie zawsze wyższy zysk.

www.comperia.pl
2015-02-16
Alior Bank ukarany przez UOKiK - za franki

Od września zeszłego roku UOKiK prowadził postępowanie w sprawie działań Alior Banku, które, jak się okazało, mogły wprowadzać konsumentów w błąd i godzić w ich interesy. Kara za naruszenia wyniosła 3,3 miliony złotych.

www.comperia.pl
Najnowsze porady