O lokatach bankowych

2015-03-27
Inwestycje w ziemię - hit czy kit?

Grunty rolne to nietypowa inwestycja, gdzie istotą jest bezpośredni kontakt między kupującym a sprzedającym. Lokata w ziemię to rozwiązanie dla cierpliwych, posiadających wolne środki finansowe. Kiedy na takiej inwestycji można dobrze zarobić?

www.comperia.pl
2015-03-26
Gdzie lokować firmowe nadwyżki pieniężne?

Pieniądze, które leżą na wcale lub bardzo nisko oprocentowanym koncie, tracą swój potencjał do generowania zysków. Z tego powodu każda firma, bez względu na jej wielkość, gdy tylko posiada nadwyżki finansowe, powinna zastanowić się nad tym, gdzie je ulokować.

www.comperia.pl
2015-03-25
Lokaty w EUR, GBP, CHF czy USD - które opłacają się najbardziej?

Lokaty w złotówkach są wyżej oprocentowane niż te proponowane w walutach obcych. Nie oznacza to jednak, że te ostatnie nie wzbudzają zainteresowania. W tym wypadku zysk zależy m.in. od wyboru rodzaju waluty. Sprawdźmy, które opłacają się najbardziej.

www.comperia.pl
2015-03-20
Lokaty z oprocentowaniem 4% i wyższym wciąż istnieją!

Lokaty bankowe to bezpieczny sposób oszczędzania, chociaż nie zarobimy dzięki nim tyle, ile możemy zyskać w przypadku bardziej ryzykownych instrumentów finansowych. Mimo wszystko depozyty na przyzwoite 4% czy 5% wciąż są dostępne.

www.comperia.pl
2015-03-20
Gdzie inwestować w 2015 roku?

Jak oszczędzać, by bezpiecznie i skutecznie pomnożyć kapitał? To pytanie zaprząta głowy wielu mniejszych i większych ciułaczy. Kluczem jest wybór odpowiedniej formy oszczędzania, jednak - na co się zdecydować? Sprawdzamy, jak dobrze ulokować pieniądze, żeby nie stracić.

www.comperia.pl
2015-03-20
Sprawdź, jak wybrać atrakcyjną lokatę

Bycie oszczędnym popłaca i procentuje. Nawet niewielkie oszczędności warto ulokować. Jeśli cenimy sobie bezpieczeństwo, lokata terminowa będzie świetnym sposobem na pomnażanie pieniędzy. Jak wybrać tę najlepszą?

www.comperia.pl
2015-03-17
TOP 5 lokat rocznych: marzec 2015

Kolejne zmiany stóp procentowych sprawiły, że klienci deponujący pieniądze w bankach coraz bardziej martwią się o swoje zyski. Ile można obecnie zarobić na rocznej lokacie bankowej?

www.comperia.pl
2015-03-16
TOP 4 lokat na 6 miesięcy: marzec 2015

Spadające stopy procentowe sprawiają, że klienci mogą liczyć na coraz niższe zyski z depozytów bankowych. Tym razem postanowiliśmy się bliżej przyjrzeć lokatom zakładanym na okres 6 miesięcy.

www.comperia.pl
2015-03-14
Najwyżej oprocentowane lokaty w dolarach: marzec 2015

Lokaty walutowe nie są najatrakcyjniejszymi produktami oszczędnościowymi. Gdy jednak posiadamy kapitał obcy, nie chcąc go wymieniać na złotówki, lepiej złożyć go na lokacie, niż trzymać w przysłowiowej skarpecie. Na jaki zysk możemy liczyć w przypadku chęci zdeponowania na procent dolarów amerykańskich?

www.comperia.pl
2015-03-12
Najwyżej oprocentowane lokaty walutowe: marzec 2015

W polskich bankach najczęściej można spotkać propozycje lokat walutowych w euro (EUR), dolarze (USD) lub w funcie brytyjskim (GBP). Jakie jest oprocentowanie tych depozytów w marcu?

www.comperia.pl
2015-03-12
TOP 5 lokat bankowych na 3 miesiące: marzec 2015

Lokaty bankowe to popularny sposób oszczędzania, przede wszystkim dlatego, że jest bezpieczny. Lokaty krótkoterminowe pozwalają zarobić bez długotrwałego zamrażania środków. Oto TOP 5 najlepszych lokat 3-miesięcznych.

www.comperia.pl
2015-03-10
Procent składany - zwiększ zysk dzięki częstej kapitalizacji odsetek

W zatrzęsieniu licznych ofert bankowych sprzyjających długoterminowemu oszczędzaniu, wybór tej jednej konkretnej oferty staje się dość trudny. Warto decydować się jednak na te propozycje, które zarabiają w oparciu o procent składany. Sprawdź, czym on jest i jak go wyliczyć.

www.comperia.pl
2015-03-10
Jak nie lokata, to co? O alternatywnych sposobach zarabiania na oszczędnościach

Posiadając nadwyżki finansowe, Polacy coraz częściej decydują się na ich inwestowanie. I o ile w przypadku większych sum można łatwo znaleźć odpowiedni produkt inwestycyjny, o tyle w przypadku małych kwot wybór jest bardziej ograniczony. W co zatem inwestować w dobie nisko oprocentowanych lokat? O tym poniżej.

www.comperia.pl
2015-03-10
Lokaty długoterminowe - zakładać czy czekać na podwyższę stóp procentowych?

Kolejna obniżka stóp procentowych zmusza do zrewidowania sensu oszczędzania na lokatach. Lepiej zatem zacząć inwestować np. w fundusze? A może warto założyć lokatę na rok, licząc, że po tym czasie oprocentowanie depozytów zacznie rosnąć?

www.comperia.pl
2015-03-09
Czy na lokacie można stracić?

Lokata bankowa to produkt oszczędnościowy, który kojarzy się z pełnym bezpieczeństwem i gwarancją zarobku w z góry określonej wysokości. Czy na pewno nie da się na niej stracić?

www.comperia.pl
2015-03-09
Oprocentowanie lokat w euro: marzec 2015

Obrót walutowy staje się w Polsce coraz bardziej popularny. Większość banków posiada w swoich ofertach konta czy lokaty walutowe. Sprawdźmy, ile wynosi oprocentowanie lokat w euro w marcu 2015 roku.

www.comperia.pl
2015-03-07
Czy lokaty walutowe są bezpieczne?

Lokata walutowa jest zakładana na podobnych zasadach jak ta w złotówkach, choć zwykle przynosi mniejszy zarobek. A co z gwarancją zwrotu wpłaconego kapitału, gdyby np. bank zaczął mieć problemy z wypłacalnością? Sprawdźmy, czy depozyty w walutach obcych są bezpieczne.

www.comperia.pl
Najnowsze porady