O lokatach bankowych

2015-04-24
Oszczędzanie? To nie dla mnie... Najczęstsze wymówki Polaków

Chcielibyście oszczędzać, ale… tysiące argumentów przekonują Was, że to nierealne? To wymówki, z którymi można się rozprawić i realizować własne cele finansowe bez przeszkód.

www.comperia.pl
2015-04-24
Jak wybrać lokatę najlepszą na rynku?

Lokaty bankowe są jednym z najpopularniejszych sposobów na odkładanie i pomnażanie oszczędności. Niestety sytuacja na rynku finansowym nie rozpieszcza inwestorów. Stopy procentowe po raz kolejny zostały obniżone, co powoduje, że oprocentowanie lokat wciąż maleje. Nawet w takiej sytuacji warto oszczędzać i szukać sposobu na bezpieczne pomnażanie zgromadzonych środków. Zobaczmy, jak wybrać najlepszą lokatę na rynku.

www.comperia.pl
2015-04-24
Czy lokaty w euro się opłacają?

Lokaty walutowe mogą być interesującą i całkiem zyskowną inwestycją, jednak trzeba nie tylko wybrać odpowiednią walutę i przeanalizować zmiany jej kursu, ale również poszukać odpowiedniej oferty. Comperia.pl sprawdziła, czy w których bankach opłaca się deponować euro.

www.comperia.pl
2015-04-24
Rynek akcji, walut, surowców... analizujemy, gdzie opłaca się inwestować w 2015 roku

Udane inwestycje w bieżącym roku mogą przynieść spore profity. Warto zapoznać się z sytuacją na rynku finansowym, by wybrać najkorzystniejsze możliwości inwestowania. Jeszcze jest wiele czasu na osiągnięcie zamierzonego zysku.

www.comperia.pl
2015-04-22
Przegląd lokat eurobanku

Niskie stopy procentowe nie zachęcają szczególnie do oszczędzania, a raczej do zaciągania kredytów. To oznacza, że banki muszą wkładać więcej wysiłku, by przyciągnąć klientów. Dla naszych czytelników dokonaliśmy przeglądu oferty lokat w eurobanku.

www.comperia.pl
2015-04-22
Czy lokaty w dolarach się opłacają?

Amerykańska waluta zawsze była symbolem stabilności i pewną inwestycją, nawet pomimo różnego rodzaju okresowych zawirowań na rynkach walutowych. Comperia.pl sprawdziła, czy lokaty w dolarach rzeczywiście się opłacają.

www.comperia.pl
2015-04-21
Obligacje korporacyjne niosą ryzyko. Sprawdź, jak duże

Obligacje są uważane za względnie bezpieczną inwestycję, wiele jednak zależy od tego, kto jest ich emitentem. Papiery dłużne rządów są uważane za bezpieczniejsze niż obligacje innych wystawców, jak np. firm, co oznacza, że obligacje korporacyjne niosą większe ryzyko.

www.comperia.pl
2015-04-21
Obligacje zamiast lokaty - czy to się opłaca?

Bez względu na to, czy decydujemy się na obligacje, czy na lokatę, zawsze pożyczamy komuś nasze pieniądze na określony procent i w ten sposób zarabiamy. Te dwa instrumenty finansowe jednak się różnią - również pod względem zysków.

www.comperia.pl
2015-04-20
Które banki oferują więcej niż 4% na lokacie?

W obecnej sytuacji rynkowej trudno oczekiwać wysokich zysków na lokatach bankowych. Niektóre instytucje wciąż oferują jednak dość przyzwoite zyski deponentom, sięgające nawet 4% i 5% w skali roku! Sprawdź, które to banki.

www.comperia.pl
2015-04-17
Ranking lokat dla nowych klientów: kwiecień 2015

Nie jest tajemnicą, że banki chętnie przyciągają w swoje progi nowych klientów, oferując im preferencyjne warunki korzystania z różnego rodzaju produktów. Najczęściej dotyczy to depozytów. Sprawdzamy, na jakie zyski mogą w kwietniu liczyć nowi klienci w poszczególnych bankach.

www.comperia.pl
2015-04-15
WIBOR czy WIBID - co decyduje o oprocentowaniu lokat?

Lokaty to wciąż najbardziej popularny sposób oszczędzania i inwestowania w Polsce. Ich rentowność jest zależna od stóp rynku międzybankowego - WIBOR, WIBID oraz stóp procentowych NBP. Sprawdź, w jaki sposób.

www.comperia.pl
2015-04-15
Nowe typy obligacji dla firm: już od lipca 2015

W listopadzie zeszłego roku sejm uchwalił nową ustawę o obligacjach, która zastępuje obowiązującą do tej pory ustawę z 1995 roku. Nowe przepisy wejdą w życie 1 lipca 2015 roku. Nowelizacja ustawy daje przedsiębiorcom nowe możliwości finansowania działalności gospodarczych, ponieważ poszerzony został katalog typów obligacji emitowanych przez firmy o obligacje podporządkowane i wieczyste.

www.comperia.pl
2015-04-15
Ranking lokat rocznych na 10 000 zł: kwiecień 2015

Obniżki stóp procentowych sprawiły, że obecnie trudno liczyć na imponujące zyski z lokat bankowych. Sprawdźmy zatem, ile zarobimy, deponując w banku 10 tysięcy zł na rok.

www.comperia.pl
2015-04-14
Gdzie ulokować 10 000 zł?

Pomnażanie oszczędności to dość trudne wyzwanie. Jeśli mamy na koncie 10 tys. wolnych środków, to gdzie je najlepiej zainwestować?

www.comperia.pl
2015-04-14
Lokaty - w których bankach są bezpieczne?

Lokaty od zawsze uchodziły za wzór bezpiecznych inwestycji i bezpiecznego przechowywania i pomnażania oszczędności. Czy słusznie uznajemy, że powierzane bankom w depozycie pieniądze są całkowicie bezpieczne?

www.comperia.pl
2015-04-13
5 zasad wyboru lokaty

Dla osób posiadających nadwyżki finansowe, ale nielubiących ryzyka, najlepszym sposobem pomnażania kapitału jest lokata bankowa. Będąc laikiem w sprawach finansowych, trudno jednak mieć pewność, że wybierzemy najlepszą ofertę bankową. Czym powinniśmy kierować się, decydując się na konkretną lokatę? Oto 5 najważniejszych zasad.

www.comperia.pl
2015-04-13
Czy lokaty dla firm się opłacają?

Rynek lokat bankowych nie jest już tak atrakcyjnych jak był jeszcze kilka lat temu. Choć potencjalne zyski nie są zbyt wysokie, wciąż możemy znaleźć propozycje, które nas zadowolą. Lokaty dla firm nie prezentują się jednak pod tym względem najlepiej.

www.comperia.pl
Najnowsze porady