O lokatach bankowych

2014-02-03
Jak działają lokaty nocne?

Konsumenci szukają różnych metod oszczędzania pieniędzy i inwestowania ich w sposób, który z jednej strony przynosi zyski, a z drugiej strony nie stanowi żadnego ograniczenia w dysponowaniu już posiadanym majątkiem. Odpowiedzią na te oczekiwania mogą być lokaty nocne, które zdecydowanie zasługują na uwagę.

www.comperia.pl
2014-02-03
Gdzie szukać dobrych lokat walutowych?

Polacy bardzo wysoko cenią lokaty bankowe, jednak w ogromnej większości przypadków są one zawierane w złotówkach. Nie oznacza to jednak, że na rynku finansowym nie znajdziemy lokat walutowych - tylko czy są opłacalne?

www.comperia.pl
2014-02-03
Lokaty rentierskie - co to takiego?

Dla wielu osób najrozsądniejszym i najpewniejszym posunięciem w kwestii oszczędzania są tradycyjne lokaty bankowe. Nie wszyscy jednak wiedzę o istnieniu lokat rentierskich, które w niektórych przypadkach mogą okazać się znacznie bardziej interesującym rozwiązaniem. Czym są tego typu produkty bankowe?

www.comperia.pl
2014-01-30
Co daje nam ubezpieczenie w II filarze?

Ustawa o emeryturach, która reguluje obecne przepisy w Polsce, mówi o istnieniu trzech filarów: I filar (ZUS) i II filar (OFE) to ubezpieczenia obowiązkowe, III filar jest dobrowolny. Przeanalizujmy, co daje nam ubezpieczenie w II filarze.

www.comperia.pl
2014-01-28
Oszczędzaj bez ryzyka

Do tego, że warto dywersyfikować swój portfel inwestycyjny, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Dobór odpowiednich form pomnażania oszczędności i dostosowanie zagrożeń związanych z inwestycją do wielkości kapitału wpływa na znaczne ograniczenie ryzyka utraty majątku. Jakie rodzaje inwestycji wybrać, by oszczędzać pieniądze tak bezpiecznie, jak to tylko możliwe?

www.comperia.pl
2014-01-23
Dlaczego lokaty złotowe są tak nisko oprocentowane?

Choć wiele osób nie wyobraża sobie innej formy oszczędzania pieniędzy, jak tylko założenie lokaty bankowej, to coraz częściej zaczynamy się też zastanawiać nad sensem takich inwestycji, zadając sobie pytanie, dlaczego lokaty złotowe są tak nisko oprocentowane.

www.comperia.pl
2014-01-06
Czy każdy może założyć lokatę negocjowaną?

Oprocentowanie lokat bankowych zawsze gwarantuje pewien zysk, jednak nie zawsze są to stawki, które satysfakcjonują klientów. Dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy deponent przynosi do banku pokaźną sumę pieniędzy. Od wartości depozytu zależy też to, czy możemy zacząć rozmowy o lokatach negocjowanych.

www.comperia.pl
2014-01-03
Na czym polegają lokaty progresywne?

Lokaty progresywne znajdują się w ofercie większości banków. Często przyciągają klientów wysokim oprocentowaniem, ale czy rzeczywiście zysk z nich jest tak duży, jak usiłują nam to wmówić reklamy? 

www.comperia.pl
2014-01-03
Obligacje a lokaty - wymieniamy różnice

Osoby chcące pomnożyć posiadane oszczędności szukają zazwyczaj inwestycji, które dadzą im pewny zysk. Priorytetem jest dla nich gwarancja ochrony kapitału, a ta jest stałym elementem lokat bankowych. Bezpieczną alternatywą dla lokat mogą być również obligacje Skarbu Państwa. Poznaj podobieństwa i różnice między obiema formami oszczędzania.

www.comperia.pl
2014-01-02
Gdzie założyć lokatę dla dziecka?

Każdy rodzic z pewnością od samego początku myśli o tym, aby jak najlepiej zabezpieczyć przyszłość swojego dziecka i zagwarantować mu godziwy start w dorosłe życie. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu są lokaty dla dzieci.

www.comperia.pl
2014-01-02
Wybieramy doradcę finansowego

Samodzielne i skuteczne zarządzanie własnymi finansami bywa bardzo trudne, szczególnie jeśli mamy podjąć decyzję o wyborze kredytu hipotecznego czy funduszu inwestycyjnego. W takich kwestiach najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalnego doradcy finansowego czy inwestycyjnego. Jakie powinien mieć cechy?

www.comperia.pl
2014-01-02
Gdzie założyć lokatę w euro?

Coraz niższe oprocentowanie lokat bankowych i kont oszczędnościowych sprawia, że chętnie szukamy rozwiązań alternatywnych dla nieopłacalnych rachunków depozytowych w złotówkach. Jednym z nich są lokaty w euro oraz w innych walutach obcych uważanych powszechnie za bezpieczne.

www.comperia.pl
2013-12-31
Na czym polegają lokaty dewizowe?

Lokaty walutowe, powszechnie określane mianem lokat dewizowych, są ciągle popularną, choć raczej mało opłacalną, formą inwestowania pieniędzy. Na czym one polegają i dlaczego nie przynoszą oczekiwanych korzyści?

www.comperia.pl
2013-12-31
Gdzie szukać najkorzystniejszych lokat?

Lokaty bankowe ciągle są uważane za jeden z najbezpieczniejszych sposobów inwestowania pieniędzy, dzięki czemu Polacy chętnie z nich korzystają. Tylko jak znaleźć korzystną ofertę lokaty w dobie niskich oprocentowań produktów oszczędnościowych?

www.comperia.pl
2013-12-30
Do którego banku po lokaty dolarowe?

Zdarza się, że osoby posiadające większą sumę pieniędzy w obcej walucie nie decydują się na jej wymianę, ze względu na niekorzystny w danej chwili spread walutowy. Lepszym rozwiązaniem wydaje się być wówczas złożenie kapitału na lokacie dolarowej. Czy na pewno?

www.comperia.pl
2013-12-30
Jak pomnożyć zaoszczędzone pieniądze?

Wybór aktywów finansowych, w które można zainwestować zaoszczędzone pieniądze jest bardzo trudnym zadaniem. Powinien być poprzedzony rzetelnym rozeznaniem na rynku ofert bankowych. Jakie możliwości mamy do wyboru oraz co się z nimi wiąże?

www.comperia.pl
2013-11-23
Poznaj rodzaje funduszy inwestycyjnych

O funduszach inwestycyjnych słyszy się ostatnimi czasy dość często. Dla większości z nas jest to jednak temat dość odległy, generujący więcej pytań, niż odpowiedzi. Czym zatem są fundusze, jak działają i jakie korzyści mogą przynosić nam, potencjalnym inwestorom?

www.comperia.pl
Najnowsze porady