O lokatach bankowych

2015-01-31
Podatek Belki - które produkty oszczędnościowe mu podlegają?

By nie tylko oszczędzać, ale i zarabiać na już zgromadzonym kapitale, często korzystamy z produktów depozytowych w bankach, a nawet decydujemy się na śmielsze rozwiązania, takie jak produkty strukturyzowane czy fundusze inwestycyjne. Niestety, zysk, który osiągniemy dzięki tym różnym formom pomnażania pieniędzy, będzie musiał być pomniejszony o tzw. podatek Belki. Kiedy go nie unikniemy?

www.comperia.pl
2015-01-29
Jaki wpływ mają stopy procentowe NBP na gospodarkę?

W mediach bardzo często pojawiają się informacje na temat zmian stóp procentowych NBP. Czym one są i jaki mają wpływ na polską gospodarkę i finanse przeciętnego konsumenta?

www.comperia.pl
2015-01-29
Produkty strukturyzowane - w jakiej formie mogą występować?

Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z możliwości, jakie dają produkty strukturyzowane, warto poznać, na jakiej zasadzie one działają i w jakich formach prawnych występują.

www.comperia.pl
2015-01-29
Podstawowe zasady bezpiecznego inwestowania

By inwestować, nie narażając posiadanego kapitału na nadmierne ryzyko, niebezpieczne dla naszego portfela, należy wiedzieć, jakimi zasadami się kierować.

www.comperia.pl
2015-01-28
Czy obligacje się opłacają? Jak wypadają na tle lokat?

Zarówno obligacje, jak i lokaty bankowe to produkty, na których kapitał jest względnie bezpieczny. Przy stosunkowo niskim oprocentowaniu lokat, z czym mamy do czynienia obecnie, wiele osób zastanawia się nad tym, czy nie lepiej inwestować w obligacje. Co opłaci się bardziej?

www.comperia.pl
2015-01-28
Miedź ciągle tanieje. Jakie to przyniesie skutki dla polskiej gospodarki?

Miedź tanieje na światowych rynkach z każdym dniem. Obecnie jej ceny są podobne do tych sprzed czterech lat. Zdania ekspertów na temat wpływu tego zjawiska na polską gospodarkę są podzielone. Jedni uważają, że jest to sygnał kłopotów na skalę światową, w tym również dla polskiej gospodarki, inni marginalizują ten problem.

www.comperia.pl
2015-01-27
Które banki oferują lokaty overnight dla firm?

Przedsiębiorstwa posiadające nadwyżki finansowe, na których chcą zarabiać bez tracenia stałego dostępu do pieniędzy, mogą korzystać z lokat overnight. Sprawdźmy, które banki je udostępniają.

www.comperia.pl
2015-01-27
Na ile bezpieczne są lokaty strukturyzowane?

Lokaty strukturyzowane to szeroko reklamowany przez banki produkt, którego zadaniem jest zarabianie dla klienta. Czy jest to jednak rozwiązanie bezpieczne, które możemy z powodzeniem wykorzystać po to, aby pomnażać nasze oszczędności?

www.comperia.pl
2015-01-26
Jak oszczędzać bez podatku?

Od początku br. możemy więcej odkładać na naszą emeryturę, ponieważ zostały podniesione limity wpłat na Indywidualne Konta Emerytalne (IKE). Dotychczasowy poziom został zwiększony o 639 zł do kwoty 11 877 zł. Może to być dobry sposób na oszczędzanie bez podatku.

www.comperia.pl
2015-01-20
Produkty inwestycyjno-oszczędnościowe a lokaty. Kiedy z których korzystać?

Banki chętnie oferują swoim klientom produkty inwestycyjno-oszczędnościowe. Czym różnią się one od tradycyjnych lokat i w jakich sytuacjach warto je wybrać?

www.comperia.pl
2015-01-19
Jak kupić obligacje skarbowe przez Internet, telefon i w oddziale?

Obligacje skarbowe to sposób na bezpieczne pomnażanie majątku. Dla zainteresowanych ich zakupem, przybliżamy, w jaki sposób można je nabyć.

www.comperia.pl
2015-01-15
Które banki udostępniają lokaty dla nieletnich?

Główną zaletą lokat bankowych jest wysoki poziom bezpieczeństwa zgromadzonego na nich kapitału. Jest to więc dobry produkt, aby najmłodsi mogli uczyć się oszczędzania i pomnażania swoich nadwyżek finansowych. Czy banki oferują jednak lokaty dla nieletnich?

www.comperia.pl
2015-01-14
Chcesz inwestować w złoto? Poznaj nasze porady

Inwestycja w złoto wydaje się być dobrym pomysłem, szczególnie w trudnych czasach. Tylko, jak zacząć i ile zysku może to przynieść?

www.comperia.pl
2015-01-13
Które fundusze inwestują w złoto?

Fundusze są pośrednią formą inwestowania w złoto. Inwestor nie musi kupować złota fizycznie, np. w postaci sztabki, biżuterii czy monet. Ma możliwość zakupu jednostek funduszu inwestycyjnego, który lokuje kapitał w akcje firm zaangażowanych w wydobycie, obróbkę lub obrót kruszcem. Postanowiliśmy sprawdzić, gdzie można zakupić jednostki takich funduszy.

www.comperia.pl
2015-01-07
Pracownik banku wypłacił z lokaty mniej, niż powinien. Czy bank uzna reklamację?

Wypłaciliśmy środki zgromadzone na lokacie. Po przeliczeniu w domu okazało się, że pieniędzy jest mniej, niż być powinno. Co wtedy robić? Czy złożeniem reklamacji cokolwiek wskóramy?

www.comperia.pl
2015-01-07
Oszczędzaj podczas wydawania. Sprawdź, jak to robić

Oszczędzanie to, niestety, w Polsce trudny temat. Wielu naszych rodaków chętnie deklaruje w różnych badaniach, że zamierza odkładać pieniądze na przyszłość, ale tak naprawdę wielu tego nie robi. A oszczędzać można przecież nawet podczas wydawania. Sprawdź, jak to osiągnąć.

www.comperia.pl
2015-01-07
Gdzie zarobisz najwięcej na lokacie na 5 tys. zł?

Duża zaletą lokat bankowych jest możliwość zdeponowania na nich nawet niskich kwot, już od 500 zł, a to zwiększa ich dostępność. Sprawdzamy, ile uda się zarobić, lokując w styczniu 5 tysięcy zł.

www.comperia.pl
Najnowsze porady