O lokatach bankowych

2015-02-16
Z jakich produktów korzystać, chcąc oszczędzać bezpiecznie?

Jeśli zależy nam na bezpiecznym oszczędzaniu, trzeba lokować pieniądze w sposób rozsądny. Na szczęście do dyspozycji konsumentów pozostaje wiele produktów finansowych dających pewność zysków przy gwarancji zwrotu kapitału.

www.comperia.pl
2015-02-11
Depozyty w parabankach - dlaczego trzeba na nie uważać?

Depozyty w bankach i w SKOK-ach objęte są ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, a same instytucje podlegają ścisłej kontroli Komisji Nadzoru Finansowego. Takiego zabezpieczenia nie ma w parabankach. Sprawdźmy, dlaczego warto uważać, deponując w nich pieniądze.

www.comperia.pl
2015-02-11
Jak bezpiecznie inwestować w obligacje firm?

Obligacje może emitować nie tylko Skarb Państwa. Oprócz obligacji skarbowych istnieją także obligacje: komunalne (emitowane przez samorządy), spółdzielcze i korporacyjne. Te ostatnie mogą być całkiem intratną lokatą pieniędzy. Wykupując je, trzeba jednak zachować środki ostrożności.

www.comperia.pl
2015-02-10
Rachunki inwestycyjne: co trzeba o nich wiedzieć?

Giełda to dobry sposób na zarobienie dużych pieniędzy, chociaż inwestowanie obarczone jest dużym ryzykiem. Żeby jednak móc kupować i sprzedawać akcje, należy posiadać rachunek inwestycyjny.

www.comperia.pl
2015-02-10
Jak zmiany stóp procentowych wpływają na życie konsumenta?

Na ostatnim posiedzeniu, które odbyło się w dniach 3-4 lutego, Rada Polityki Pieniężnej po raz kolejny pozostawiła stopy procentowe NBP bez zmian. Komunikaty w sprawie stóp słyszymy w każdym miesiącu. Ale czy zdajemy sobie sprawę z tego, jak zmiana stóp procentowych wpływa na nasze życie - jako konsumentów?

www.comperia.pl
2015-02-10
Shadow banking a piramidy finansowe, czyli jak nie dać się oszukać, inwestując

W przeszłości Polską już kilkakrotnie wstrząsały afery związane z piramidami finansowymi. Utożsamianie z nimi wszystkich podmiotów działających poza czujnym okiem KNF jest jednak przesadą. Warto uważać na piramidy finansowe, ale nie każda firma funkcjonująca w obszarze shadow banking jest niebezpieczna.

www.comperia.pl
2015-02-09
Lokata bankowa: promocyjna nie znaczy lepsza

Lokaty bankowe są wśród Polaków jednym z popularniejszych sposobów na oszczędzanie, ponieważ gwarantują bezpieczny i pewny zysk. Niestety trudno mówić o wielkim zarobku - chyba, że jest to lokata promocyjna. Trzeba jednak uważać, bo nie wszystko, co opatrzone znakiem promocji, rzeczywiście jest lepsze.

www.comperia.pl
2015-02-09
Inwestycje w wino, złoto, ziemię - jak nie dać się oszukać?

Inwestowanie w złoto, ziemię czy nawet w wino może okazać się bardzo opłacalne. Trzeba najpierw jednak wiedzieć, na co zwracać uwagę, aby nie stracić pieniędzy, które chcemy we wspomniany sposób pomnożyć.

www.comperia.pl
2015-02-09
Sprawdź, ile zarobisz na lokacie: luty 2015

Lokaty to dobre rozwiązanie, gdy posiadamy nadwyżki finansowe i chcemy je pomnożyć. Są z pewnością lepszym wyborem niż trzymanie oszczędności na zwykłym ROR-ze. Sprawdźmy, ile możemy zarobić na depozytach w lutym 2015.

www.comperia.pl
2015-02-09
Jak założyć rachunek brokerski w Alior Banku?

Posiadanie rachunku brokerskiego umożliwia zawieranie transakcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Sprawdź, jak założyć rachunek tego typu w Alior Banku.

www.comperia.pl
2015-02-07
Kto podejmuje decyzje o stopach procentowych?

Poziom stóp procentowych ma wpływ nie tylko na funkcjonowanie całej gospodarki, ale również na portfel każdego Polaka. Decyzja o obniżce lub podwyżce stóp musi być więc odpowiedzialna i dokładnie przeanalizowana. Kto w Polsce decyduje o ich wysokości?

www.comperia.pl
2015-02-07
Fundusz inwestycyjny: jak wybrać ten najlepszy?

Jeśli nie mamy odpowiedniej wiedzy na temat funkcjonowania giełdy, ale posiadamy pieniądze, które chcielibyśmy zainwestować, warto pomyśleć o funduszu inwestycyjnym. Jak wybrać ten najlepszy?

www.comperia.pl
2015-02-06
Oszczędzaj na przyszłość dziecka już od dnia jego narodzin

Żadnego rodzica nie trzeba chyba przekonywać, że oszczędzanie po to, aby jego dzieciom było w przyszłości lżej, ma sens. Jak jednak odkładać na ten cel najefektywniej?

www.comperia.pl
2015-02-06
Na co zwracać uwagę, wybierając lokatę?

Wybierając lokatę, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych jej parametrów - w ten sposób będziemy dokładnie wiedzieli, czego się spodziewać i - co najważniejsze - wybierzemy najkorzystniejszy dla siebie depozyt.

www.comperia.pl
2015-02-05
Czym jest lokata dwuwalutowa?

Jeśli zwykła lokata nam nie wystarcza, warto pomyśleć o innym rozwiązaniu, np. o lokacie dwuwalutowej. Sprawdźmy, ile i w jaki sposób można zarobić na takim instrumencie finansowym.

www.comperia.pl
2015-02-04
Jak działają polisy strukturyzowane?

Wiele instytucji finansowych oferuje swoim klientom możliwość inwestowania środków w produkty strukturyzowane. Jak działają takie polisy?

www.comperia.pl
2015-02-02
15% na lokacie strukturyzowanej w PKO BP - czy warto ryzykować?

Na lokatach strukturyzowanych można sporo zarobić. Dowodem na to są wyniki zakończonej już struktury, którą w 2012 r. oferował PKO Bank Polski. Oparta na cenie palladu lokata pozwoliła zyskać inwestorom 15% w skali roku. Struktury nie są jednak rozwiązaniem dla każdego. Sprawdź, czy i kiedy warto ryzykować.

www.comperia.pl
Najnowsze porady