13.03.2015, 10:34

W leasing bierze się nie tylko pojazdy

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

W leasing bierze się nie tylko pojazdy

Zakupy finansowane leasingiem kojarzą się głównie z kupnem samochodów. W rzeczywistości zakres usług leasingowych jest o wiele bogatszy.

Polski rynek usług leasingowych staje się z roku na rok coraz obszerniejszy. Obecnie firmy mogą sfinansować przy pomocy leasingu niemal wszystkie niezbędne inwestycje. Wciąż przeważa leasing samochodów, jednak coraz częściej firmy sięgają po leasing przy zakupie maszyn i urządzeń różnego typu.

Z danych Związku Polskiego Leasingu (ZPL) wynika, że wiele zakupów w leasingu dotyczy maszyn rolniczych, sprzętu budowlanego i urządzeń produkcyjnych. To pokazuje, że polscy przedsiębiorcy coraz lepiej wykorzystują szansę na rozwój przy pomocy finansowania leasingowego.

Z oferty leasingu często korzystają firmy, które zdobyły również dotacje unijne. To pozwala na wyłonienie obrazu przedsiębiorczych Polaków, którzy prężnie rozwijają swoją działalność, wykorzystując w tym celu wiele różnorodnych sposobów finansowań.

Ważną zaletą leasingu dla firm jest możliwość skorzystania z tej opcji nawet przez nowe firmy. To dobra alternatywa dla zakupu samochodu lub wyposażenia biura (nawet zakupu sprzętu IT, w tym oprogramowania) nie na kredyt. Warto porównać te dwie opcje finansowania. Mają swoje zalety i wybór pomiędzy nimi jest kwestią indywidualnych potrzeb danej firmy.

L ata2013 i 2014 dla rynku usług leasingowych były bardzo korzystne. Z danych ZPL wynika, że wartość całego rynku aktywów sfinansowanych przez firmy leasingowe w 2014 roku wyniosła 76,1 mld złotych. To oznacza, że była wyższa o 21,3% niż w roku 2013. Obecny rok również jest bardzo rozwojowy dla tego sektora usług finansowych. Możliwość całkowitego odliczania podatku VAT od zakupu samochodów spowodowała ogromne ożywienie na rynku.

Leasing to dobre rozwiązanie dla rozwijającej się działalności. Możliwość zakupu nowych technologii, maszyn, urządzeń i pojazdów daje polskim firmom szansę na nieustanny rozwój i podnoszenie standardów.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (13.03.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
901 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach
Ubezpieczenie samochodu w leasingu 11.5.2015 8:41 przez:
pitarek
Ubezpieczenie pojazdu w leasingu 25.8.2014 14:47 przez:
kulka

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Maszyny w leasing 5.11.2015 10:44 przez:
rafalkowalik
Czy opłaca się wziąć w leasing tani samochód? 6.3.2015 15:20 przez:
ElżbietaMaj

forum finansowe dla firm