24.02.2014, 13:30

Na czym polega leasing wtórny?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 4     / 10 (oddano 2 głosów)

Na czym polega leasing wtórny?

Firmy leasingowe stale rozszerzają swoje usługi, proponując klientom również takie rozwiązania, jak leasing wtórny - a przykładem działalność leasingowa PKO. Na czym polega ten rodzaj finansowania?

W tej chwili na rynku finansowym znajdziemy różnorodne usługi związane z leasingiem. Ogólnie leasing dzielimy na dwie podstawowe kategorie, czyli leasing finansowy i operacyjny. Rozróżnienie między nimi polega na tym, że przedmiot leasingu finansowego w okresie trwania umowy jest ewidencjonowany jako własność leasingobiorcy. Z kolei leasing operacyjny działa odwrotnie. Tutaj odpisy amortyzacyjne są wykonywane przez leasingodawcę, który figuruje jako właściciel danego przedmiotu. Na tym nie kończy się podział produktów leasingowych. Można je również podzielić na leasing skierowany do osób fizycznych oraz osób prawnych. Ta pierwsza kategoria dotyczy finansowania leasingowego skierowanego do zwykłych konsumentów nieprowadzących działalności gospodarczej. Druga to znana wszystkim opcja leasingu dla firm.

Sprawdź też: Czy wcześniejsza spłata rat leasingowych się opłaca?

Usługi leasingowe nie kończą się na tym. Są one ciągle modyfikowane po to, aby oferować klientom bardziej atrakcyjne rozwiązania. Przykładem tego jest chociażby leasing wtórny proponowany przez firmę PKO Leasing. Jest to rozwiązanie leasingowe skierowane do firm, które interesuje wykorzystanie we własnej działalności używanych przedmiotów, będących własnością firmy leasingowej. W ten sposób można finansować posiadane przez firmę leasingową pojazdy, maszyny, a także urządzenia. Jeśli interesuje nas konkretna oferta danej firmy leasingowej, to łatwo możemy sprawdzić jej szczegóły, ponieważ firmy tego typu zakładają oddzielne strony internetowe, na których publikują informacje o gotowych do leasingu używanych przedmiotach.

Decydując się na takie rozwiązanie, jakim jest leasing wtórny, możemy liczyć z pewnością na atrakcyjne ceny przedmiotów, jak również na uproszczoną procedurę transakcyjną (mniejsza liczba składanych dokumentów, ograniczenie formalności, atrakcyjne produkty dodatkowe, a także szybkość przebiegu całego procesu podpisywania umowy).

Sprawdź też: Rodzaje opłat w leasingu

Krótko mówiąc, leasing wtórny to usługa, która opiera się na oferowaniu przez firmę leasingową należącego do niej przedmiotu. W tym przypadku nie finansujemy przedmiotu z jakiejś firmy zewnętrznej (np. samochodu od dealera) tylko całość transakcji odbywa się na linii firma leasingowa-klient. W ten sposób możemy o wiele taniej nabyć interesujący nas produkt. Co więcej, mamy pewność dostępu do historii przedmiotu i szczegółowych informacji na jego temat.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (24.02.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
897 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Kredyt bez odsetek - na czym polega? 4.5.2016 10:00 przez:
pitarek

forum o kredytach

Forum o lokatach
Na czym polegał wałek z polisolokatami? 9.5.2016 13:03 przez:
fed
Na czym można obecnie zarobić najwięcej? 11.5.2015 14:40 przez:
smay

forum o lokatach

Forum o ubezpieczeniach
Bonus-malus na czym polega ? 21.4.2016 10:41 przez:
kaplok

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Na czym oszczędzać w firmie? 15.9.2014 10:10 przez:
bogata

forum finansowe dla firm

Forum GSM
Plus, mix czy abonament? 21.4.2016 20:05 przez:
anna p

forum gsm