O leasingu

2014-08-22
Kiedy przedmiot umowy leasingowej staje się własnością leasingobiorcy?

Czasem leasingobiorcy chcą, by po zakończeniu umowy leasingowej przedmiot leasingu stał się ich własnością. Kiedy i na jakich zasadach jest to możliwe?

www.comperia.pl
2014-08-22
Negocjacje z leasingodawcą nie zawsze możliwe

Umowy handlowe można poddawać negocjacjom, chociaż ich skutek bywa różny. Umowę leasingową przed podpisaniem również można negocjować, trzeba mieć jednak świadomość, że nie wszystko negocjacjom podlega.

www.comperia.pl
2014-08-21
Leasing coraz popularniejszy. Kredyty samochodowe w defensywie?

Leasing stał się głównym narzędziem finansowania wśród przedsiębiorców, a nawet i konsumentów. Czy oznacza to zmierzch popularności kredytów samochodowych?

www.comperia.pl
2014-08-19
Opóźnianie się z ratą leasingową może źle się skończyć

Leasing cieszy się wśród przedsiębiorców coraz większym zainteresowaniem - jest to prosta, wygodna i tania forma finansowania firm. Trzeba jednak uważać na terminową spłatę rat, bowiem opóźnienie może się dla leasingobiorcy źle skończyć.

www.comperia.pl
2014-08-19
Wszystko o opłacie wstępnej w leasingu

Leasing staje się w Polsce coraz popularniejszy, o czym świadczą wyniki pierwszej połowy 2014 roku. Aby podpisać korzystną umowę, należy dokładnie ją przeanalizować. Trzeba też wiedzieć wszystko o opłacie wstępnej w leasingu.

www.comperia.pl
2014-08-19
Poznaj 4 największe zalety leasingu

Nie ulega wątpliwości, że leasing może okazać się korzystniejszą formą finansowania firm niż kredyty bankowe. Dlatego warto poznać jego 4 największe zalety.

www.comperia.pl
2014-08-15
ABC formalności przy leasingu

Leasing jest stosunkowo nową formą finansowania zakupów ruchomości i nieruchomości dostępną dla przedsiębiorców, a od momentu wejścia w życie ustawy o leasingu konsumenckim – również dla osób fizycznych. Poniżej ABC formalności, jakie będą obowiązywać wnioskodawcę starającego się o leasing.

www.comperia.pl
2014-08-12
Czy wcześniejsza spłata rat leasingowych się opłaca?

Spłacanie kredytów bankowych przed terminem końca umowy ma swoich zwolenników i przeciwników. To, czy zabieg się opłaci w głównej mierze zależy od rodzaju rat, jakie zostały wybrane, a także od czasu, jaki pozostał do końca umowy. A jak wygląda opłacalność wcześniejszej spłaty rat leasingowych?

www.comperia.pl
2014-08-11
Parametry leasingu w Getin Banku

Niewiele osób wie, że również banki udzielają leasingów. Getin Bank nie stanowi wyjątku, warto więc zapoznać się z warunkami i parametrami umów leasingowych.

www.comperia.pl
2014-08-11
Leasing a koszt uzyskania przychodu

Leasing jest wielkim odciążeniem dla osób prowadzących własne firmy, głównie dzięki możliwości odliczenia kosztów uzyskania przychodu. W tym celu trzeba spełnić pewne warunki.

www.comperia.pl
2014-08-08
Czy samochód używany można wziąć w leasing?

W leasing można wziąć nie tylko nowy samochód, ale również używany. Podjęcie takiej decyzji może pociągnąć pewne konsekwencje.

www.comperia.pl
2014-08-08
Od czego zależy rata leasingu?

Coraz więcej osób oraz firm przekonuje się do leasingu. Warto wiedzieć, od czego zależy wysokość rat tej metody finansowania.

www.comperia.pl
2014-08-05
Leasing elastyczną formą zakupu samochodu

Chcąc kupić samochód, nie mając odpowiedniej ilości gotówki, można skorzystać z kilku sposobów, m.in.: leasingu, kredytu gotówkowego, samochodowego, a nawet pożyczki hipotecznej. Leasing zdaje się jednak najbardziej elastyczną formą finansowania pojazdów.

www.comperia.pl
2014-07-31
Nowa, tańsza oferta leasingu w Raiffeisen-Leasing Polska

Dzięki podpisanej właśnie umowie w ramach programu CIP pomiędzy Raiffeisen-Leasing Polska a Europejskim Funduszem Inwestycyjnym małe i średnie firmy będą miały teraz okazję skorzystania z tańszej oferty leasingu.

www.comperia.pl
2014-07-25
Ile kosztuje przedterminowe rozwiązanie umowy leasingowej?

Leasing jest bardzo popularną formą finansowania zakupów maszyn i urządzeń przez firmy. Często dochodzi jednak do sytuacji, gdy tego typu umowy są zrywane przedterminowo. Jakie będzie tego efekt?

www.comperia.pl
2014-07-11
Z jakimi kosztami wiąże się leasing samochodowy?

Zakup auta wiąże się z wieloma kosztami oraz dylematami. Nowy czy używany? Benzyna czy diesel? Kredyt czy leasing? Jakie wydatki towarzyszą leasingowi samochodowemu?

www.comperia.pl
2014-06-25
Warunki leasingu samochodowego nie tak skomplikowane jak myślisz

Leasing samochodowy jest świetną alternatywą dla kredytu samochodowego. Sama procedura i warunki, które należy spełnić przy ubieganiu się o leasing, nie są przy tym tak skomplikowane, jak nam się wydaje.

www.comperia.pl
Najnowsze porady
1. Ekspert Comperia.pl
2. Ekspert Comperia.pl
3. Ekspert Comperia.pl
4. Ekspert Comperia.pl
5. Ekspert Comperia.pl