O leasingu

2014-11-25
Czy trzeba wykupować auto po leasingu?

Leasing samochodowy jest jedną z form nabycia auta. Jeżeli ktoś decyduje się na takie rozwiązanie, powinien też wiedzieć, kiedy należy wykupić auto po leasingu, a kiedy nie ma takiej potrzeby.

www.comperia.pl
2014-11-24
Dlaczego firmom opłaca się leasing?

Leasing to umowa cywilnoprawna, na mocy której jedna strona przekazuje w użytkowanie drugiej stronie określoną rzecz. Jest to popularna w Polsce forma finansowania samochodów firmowych, rzadziej innych środków trwałych. Sprawdźmy, dlaczego firmom opłaca się taka umowa.

www.comperia.pl
2014-11-18
Auto firmowe - kredytować czy leasingować?

Trudno wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie wielu firm bez samochodu. Przedsiębiorcy mają zazwyczaj dylemat czy kupować auto za środki własne, kredyt bankowy, czy może wziąć je w leasing.

www.comperia.pl
2014-11-13
Leasing sposobem na dobry start firmy

Kiedy przedsiębiorca startuje z własną firmą, tak naprawdę liczy się każdy grosz. Często jedynie oferta leasingu staje się szansą na szczęśliwy start biznesu. Do wyboru pozostaje wówczas leasing operacyjny i finansowy.

www.comperia.pl
2014-11-10
Leasing finansowy a amortyzacja bilansowa

W chwili obecnej w przypadku leasingu mamy do czynienia z dwoma jego rodzajami: operacyjnym i finansowym. Ten drugi pozwala na amortyzację bilansową leasingowanego przedmiotu. Co dzięki temu zyskuje przedsiębiorca?

www.comperia.pl
2014-11-07
Kto może odliczyć VAT z leasingu?

Leasing, jako alternatywne źródło finansowania prowadzonej przez przedsiębiorców firmy, staje się coraz popularniejszą formą pozyskiwania dodatkowych środków. Tym bardziej, że wykup samochodu w wielu przypadkach pozwala na odliczenie podatku VAT.

www.comperia.pl
2014-11-05
Co daje przedsiębiorcy leasing?

Przedsiębiorcy od lat chętnie korzystają z leasingu jako formy finansowania pojazdów firmy. Korzyści związane z tym rozwiązaniem dotyczą nie tylko podatków.

www.comperia.pl
2014-10-30
Sprawdzamy cenę Toyoty w leasingu

Leasing samochodów do propozycja, która znajduje duże zainteresowanie, szczególnie wśród przedsiębiorców. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie są ceny samochodów marki Toyota kupowanych właśnie w leasingu.

www.comperia.pl
2014-10-24
Raty równe czy malejące - która forma lepsza przy leasingu?

Leasing to najpopularniejszy sposób finansowania zakupu nowych samochodów przez przedsiębiorców. Warto przy tym wiedzieć, że korzystając z tego rodzaju produktu, leasingobiorca ma do wyboru spłatę w ratach równych bądź malejących. Obie formy regulowania zadłużenia mają swoje wady i zalety, dlatego niezdecydowanym podpowiadamy, na którą z nich warto się zdecydować.

www.comperia.pl
2014-10-20
Jak wybrać leasing?

Jednym z alternatywnych sposobów finansowania działalności firm jest leasing. Ponieważ nasz rynek zasypywany jest coraz większą liczbą tego rodzaju propozycji, warto wiedzieć, jak porównać oferty między sobą i wybrać najkorzystniejszą.

www.comperia.pl
2014-10-02
Kto odpowiada za wady leasingowanego auta?

Wprawdzie wśród konsumentów to kredyty samochodowe cieszą się największym zainteresowaniem przy zakupie aut, ale leasing również posiada wielu zwolenników. Minusem tej drugiej formy finansowania może być jednak trud dochodzenia swoich praw w przypadku otrzymania pojazdu z wadami fabrycznymi.

www.comperia.pl
2014-10-02
Nie masz firmy? I tak możesz wziąć auto w leasing

Finansowanie zakupu aut nie jest już zarezerwowane tylko dla przedsiębiorców. Z leasingu od kilku lat mogą korzystać także osoby fizyczne, które nie posiadają żadnej działalności gospodarczej.

www.comperia.pl
2014-10-02
Leasing nie tylko dla przedsiębiorców. O leasingu konsumenckim

Od kilku lat na polskim rynku usług finansowych leasing nie jest już zarezerwowany tylko dla przedsiębiorców. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, dlatego warto przybliżyć zasady funkcjonowania leasingu konsumenckiego.

www.comperia.pl
2014-10-01
Leasing krok po kroku

Leasing z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. Poniżej przedstawiamy, co należy zrobić, aby z niego skorzystać.

www.comperia.pl
2014-09-29
Co przedsiębiorca powinien wiedzieć o leasingu?

Leasing dla firm to popularny sposób finansowania zakupów. Jakie są zasady udzielania tego produktu?

www.comperia.pl
2014-09-24
Bierzesz leasing? Uważaj na haczyki w umowie

Umowa leasingowa, jak każdy inny rodzaj umowy związanej z pozyskiwaniem pieniędzy z zewnętrznych źródeł finansowania, powinna być przez osobę decydującą się na jej podpisanie dokładnie przeczytana. Pomoże to uniknąć wyrażenia zgody na obowiązywanie zapisów, z którymi się nie zgadzamy. Jak uniknąć haczyków w umowie leasingu?

www.comperia.pl
2014-09-24
Jak odstąpić od umowy ze zbywcą przedmiotu leasingu?

Odstąpienie od umowy leasingu konsumenckiego nie jest takie proste. Na mocy umowy ze zbywcą leasingobiorca może jedynie zażądać rozwiązania współpracy. Co jednak, jeżeli finansujący się na to nie zgodzi?

www.comperia.pl
Najnowsze porady