O leasingu

2015-05-22
Leasing operacyjny: zasady księgowania

Leasing operacyjny to elastyczna forma finansowania zakupów pozwalająca na zminimalizowanie wkładu własnego, przy tym formalności uproszczone są do minimum. Kiedy już przekonają nas te argumenty i zdecydujemy się na tę skorzystanie z leasingu, warto znać zasady jego księgowania.

www.comperia.pl
2015-05-19
Sprawdzamy, co najczęściej Polacy biorą w leasing

Leasing jest formą finansowania inwestycji, która skupia w sobie cechy umowy dzierżawy, jak i kredytu. Leasingobiorcy przysługuje prawo do używania towarów niestanowiących jego własności, w zamian korzystający dokonuje płatności za używanie przedmiotu leasingu, czym jednocześnie spłaca jego wartość. Co Polacy najchętniej biorą w leasing?

www.comperia.pl
2015-05-13
mBank Leasing: oceniamy, czy warto korzystać

Leasing w mBanku ma stanowić ofertę dopasowaną do potrzeb klienta. Czym wyróżnia się na tle innych ofert i jakie korzyści płyną ze skorzystania z propozycji mBanku?

www.comperia.pl
2015-05-12
Santander Leasing: oceniamy, czy warto korzystać

Leasing Santander Consumer Multirent to oferta leasingowa przygotowana przez grupę Santander zarówno dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych firm korporacyjnych. Jak kształtuje się oferta leasingowa Santandera?

www.comperia.pl
2015-05-12
Wszystko o kupowaniu aut poleasingowych

Jeśli zależy Ci na nabyciu sprawnego, stosunkowo nowego auta za niską cenę, zastanów się nad zakupem samochodu poleasingowego. Dowiedz się, jaka jest przewaga wyboru takiej opcji nad ofertami pojazdów z komisu.

www.comperia.pl
2015-05-08
Leasing finansowy: zasady księgowania

Leasing to coraz popularniejsza forma finansowania. Przedsiębiorcy mają jednak problemy z tym, jak prawidłowo rozliczać go w księgach rachunkowych. Comperia.pl wyjaśnia, jak wygląda ta kwestia w przypadku leasingu finansowego.

www.comperia.pl
2015-05-07
BZ WBK Leasing: oceniamy, czy warto korzystać

Związek Polskiego Leasingu ocenił, że po pierwszym kwartale 2015 roku BZ WBK Leasing zajął trzecie miejsce pod względem wartości sfinansowanych aktywów na rynku. Sprawdzamy ofertę firmy, aby przekonać się, czy warto z niej skorzystać.

www.comperia.pl
2015-04-29
Na czym polega leasing?

Leasing jest alternatywą dla kredytu, z której często korzystają firmy. Uwzględniając coroczne dane, można stwierdzić, że leasing jest jednym z obszarów finansowania, które w dalszym ciągu silnie się rozwijają. Sprawdź, na czym polega i czym się różni od kredytu.

www.comperia.pl
2015-04-20
Lista najpopularniejszych firm leasingowych

Leasing cieszy się ogromną popularnością wśród polskich przedsiębiorstw, a firmy zajmujące się tego typu działalnością notują coraz lepsze wyniki sprzedaży. Przedstawiamy najlepsze i najpopularniejsze firmy leasingowe działające w naszym kraju.

www.comperia.pl
2015-04-17
Ukradli mi leasingowany samochód. Co teraz?

Leasing to popularna alternatywa dla kredytu samochodowego. Wady? Nabywane w ten sposób auto należy do firmy leasingowej. Sprawdźmy, co się dzieje, gdy doszło do kradzieży leasingowanego samochodu. 

www.comperia.pl
2015-04-16
Oprocentowanie leasingu - niższe niż przy kredycie?

Przedsiębiorca, chcąc być konkurencyjny, ciągle powinien inwestować w swoją firmę. Aby to robić, musi posiadać odpowiednie środki, np. na zakup maszyn, środków trwałych czy samochodów. Inwestycje te można finansować za pomocą kredytu lub leasingu. Sprawdźmy, czy oprocentowanie tego ostatniego jest niższe niż przy kredycie.

www.comperia.pl
2015-04-15
O ukrytych opłatach w umowach leasingowych

Bardzo popularny wśród polskich firm jest leasing, szczególnie w przypadku nabywania samochodów służbowych. To zwykle tańsza forma finansowania zakupów środków trwałych niż kredyt, korzystna szczególnie ze względów podatkowych. Podpisując umowę, warto jednak być ostrożnym, zwracając uwagę na ukryte na pierwszy rzut oka opłaty.

www.comperia.pl
2015-04-10
Leasing oprogramowania komputerowego

Leasing staje się coraz popularniejszą formą finansowania przedsiębiorstw. Nie wszyscy przedsiębiorcy jednak wiedzą, jakie dokładnie środki trwałe można wziąć w leasing.

www.comperia.pl
2015-03-31
Leasing vs kredyt: jak szybciej i łatwiej pożyczyć pieniądze?

Aby utrzymać się na rynku, każde przedsiębiorstwo musi nieustannie się rozwijać. Niestety, trudno to zrobić bez kupna kolejnych maszyn czy samochodów do przewozu produktów. Jak sfinansować takie wydatki? Możemy skorzystać z leasingu lub kredytu.

www.comperia.pl
2015-03-30
Leasing sposobem na obniżenie podatku

Leasing jest całkiem dobrym sposobem na obniżenie podatku w przypadku firm. Sprawdź, kiedy pomoże Ci podwyższyć koszty uzyskania przychodu.

www.comperia.pl
2015-03-27
Leasing a zawieszenie działalności

Kredytowanie lub leasingowanie zakupu środków trwałych przez firmę jest wygodnym i często praktykowanym sposobem na rozwój działalności. Pewne obawy przedsiębiorców budzi sytuacja, w której działalność musiałaby być zawieszona. Co wówczas dzieje się z leasingowanym przedmiotem? Czy umowa leasingowa obowiązuje bez zmian?

www.comperia.pl
2015-03-27
Auto na firmę: w leasing, na kredyt czy za gotówkę?

W wielu firmach samochód jest niezbędnym narzędziem prowadzenia biznesu. Zakup auta jest zawsze dużym wydatkiem, który przedsiębiorcy często nie są w stanie lub nie chcą ponieść z własnej kieszeni. Co zatem lepiej wybrać: leasing, kredyt czy zakup za gotówkę?

www.comperia.pl
Najnowsze porady