O leasingu

2019-09-29
Leasing bez autocasco? Poradnik ubezpieczeniowy

Autocasco potrafi znacznie podwyższyć koszt leasingowania samochodu. Czy można uniknąć tego wydatku, zawierając umowę leasingu pojazdu bez AC? W teorii: tak, w praktyce: nie.

www.comperia.pl
2019-09-07
Leasing a szkoda całkowita: kto na tym zyska, a kto straci?

Szkoda powypadkowa przekroczyła 70% wartości auta? Ubezpieczyciel uzna rozbity pojazd za wrak, a twoja umowa leasingu wygaśnie. Dla ciebie oznacza to albo zysk, albo stratę. Sprawdź, kiedy odszkodowanie z autocasco może nie wystarczyć na spłatę pozostałych rat leasingowych.

www.comperia.pl
2018-07-31
Nowe zasady leasingu: zmiany dotkną tylko 1% firm

Z początkiem 2019 r. w Polsce zacznie obowiązywać Międzynarodowy Standard Sprawozdawczości Finansowej nr 16 „Leasing” (MSSF 16). Główną zmianą będzie koniec leasingu operacyjnego, co doprowadzi do konieczności obrania nowego modelu raportowania stosowanego przez część spółek.

www.comperia.pl
2018-06-30
Leasing czekają zmiany. Cała rata przestanie być wliczana w koszty

Ministerstwo Finansów opracowuje projekt zmian, które negatywnie odbiją się na kieszeni leasingobiorców. Już wkrótce limit amortyzacji pojazdu wzrośnie do 150 tys. zł, a możliwość odliczania wydatków związanych z samochodami wykorzystywanymi w celach mieszanych zostanie mocno ograniczona. Zniknąć ma również kilometrówka.

www.comperia.pl
2017-09-20
Ile kosztuje leasing samochodowy?

Choć leasing to stosunkowo młody produkt finansowy, dość szybko został doceniony przez polskich przedsiębiorców, a to m.in. za sprawą łatwej dostępności. Zaletą leasingu jednak z pewnością nie jest mnogość opłat, jakie wiążą się z zawarciem umowy. Zobacz, ile naprawdę kosztuje leasing.

www.comperia.pl
2017-09-14
Leasing z unijną gwarancją InnovFinn: na czym polega i jak go uzyskać?

Jeśli chcesz skorzystać z leasingu z gwarancjami InnovFinn, pole wyboru masz niewielkie. Aktualnie jedynie PKO Leasing udostępnia taką ofertę. Mogą z niej korzystać małe i średnie firmy, które prowadzą działania charakterze innowacyjnym. Choć warunek "innowacyjności" może pozornie odstraszać, to w praktyce spełnić go wcale nie tak trudno.

www.comperia.pl
2017-03-28
Kupiłeś używane auto? Możesz je zwrócić

Gwarancja satysfakcji wkracza na rynek motoryzacyjny! Na rynku wtórnym pojazdów poleasingowych pojawiła się nowa opcja: możliwość zwrotu kupionego pojazdu, jeśli nabywca rozmyślił się po zakupie.

www.comperia.pl
2017-01-31
Polacy coraz więcej leasingują

Dla branży leasingowej 2016 rok był w Polsce rekordowy pod względem sprzedaży. Zgodnie z danymi Związku Polskiego Leasingu łączne finansowanie z tytułu umów leasingu wyniosło ponad 58 mln zł - to aż o 16,6% więcej niż w roku poprzedzającym.

www.comperia.pl
2015-11-02
Quad w leasingu: ranking najtańszych ofert

Chcesz tanio i szybko kupić quada? Zamiast z kredytu, skorzystaj z leasingu. Sprawdź w najnowszym rankingu Comperia.pl, ile to będzie kosztować.

www.comperia.pl
2015-09-04
Ile kosztuje leasing?

Leasing jako forma finansowania działalności przedsiębiorstw jest bardzo popularnym i rozwijającym się rynkiem. Mają na to wpływ udogodnienia podatkowe oraz atrakcyjna cena tego typu ofert. Sprawdźmy zatem, ile kosztuje leasing.

www.comperia.pl
2015-06-26
Tarcza podatkowa w leasingu operacyjnym - oblicz, ile zaoszczędzisz

Różnica pomiędzy leasingiem finansowym a operacyjnym dotyczy przede wszystkim kwestii podatkowych, głównie struktury przychodów i kosztów. Sprawdźmy, jak wyglądać będzie tarcza podatkowa w leasingu operacyjnym i obliczmy, ile dzięki niej zaoszczędzimy.

www.comperia.pl
2015-06-26
Leasing nieruchomości zastąpi kredyty hipoteczne?

W Polsce coraz więcej przedsięwzięć finansowanych jest nie tylko za pomocą kredytu, ale również leasingu. Najczęściej pozyskiwane są w ten sposób samochody i maszyny, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by przedmiotem umowy stał się budynek. Czy w takim razie leasing nieruchomości ma szansę zastąpić kredyty hipoteczne?

www.comperia.pl
2015-06-26
Polisa OC - poprzez firmę leasingową czy indywidualnie?

Leasing może stanowić lepsze od kredytowania rozwiązanie zakupu samochodu dla firmy. Warto jednak pamiętać, że leasingodawca zwykle wymaga wykupienia pełnego pakietu ubezpieczeń, czyli OC+AC. Czy warto to zrobić za jego pośrednictwem, czy lepiej szukać polis indywidualnie?

www.comperia.pl
2015-06-19
MTR, czyli wynajem średnioterminowy a leasing

MTR, czyli wynajem średnioterminowy samochodów to doskonałe rozwiązanie dla tych klientów, którzy chcą pożyczyć potrzebny samochód na okres od kilku miesięcy do dwóch lat. Sprawdźmy, na czym polega ten rodzaj wynajmu i czym się różni od leasingu.

www.comperia.pl
2015-06-18
Leasing operacyjny a finansowy - czym się różnią?

Leasing leasingowi nierówny, dlatego też warto poznać podstawowe różnice, które występują między leasingiem operacyjnymi a finansowym. Postaramy się w tym pomóc.

www.comperia.pl
2015-05-26
Rodzaje opłat w leasingu

Leasing to nie tylko odsetki spłacane w ratach. Decydując się na tę formę finansowania, musimy przygotować się na konieczność poniesienia także innych kosztów. Wymieniamy, jakie opłaty występują w umowach leasingowych.

www.comperia.pl
2015-05-22
Leasing operacyjny: zasady księgowania

Leasing operacyjny to elastyczna forma finansowania zakupów pozwalająca na zminimalizowanie wkładu własnego, przy tym formalności uproszczone są do minimum. Kiedy już przekonają nas te argumenty i zdecydujemy się na tę skorzystanie z leasingu, warto znać zasady jego księgowania.

www.comperia.pl
Najnowsze porady
1. Ekspert Comperia.pl
2. Ekspert Comperia.pl
3. Ekspert Comperia.pl
4. Ekspert Comperia.pl
5. Ekspert Comperia.pl