01.07.2015, 18:55

Ranking kredytów samochodowych: lipiec 2015

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 8     / 10 (oddano 1 głosów)

Ranking kredytów samochodowych: lipiec 2015

Kredyt samochodowy to szybki sposób na sfinansowanie zakupu auta. Jak jednak znaleźć najlepszą ofertę spośród wielu możliwości? Sprawdź nasz ranking!

Samochód można kupować na różne sposoby: za gotówkę, za pieniądze pożyczone od rodziny lub znajomych lub za pieniądze z pożyczki pozabankowej. Każde z tych rozwiązania ma swoje wady – pierwsze wymaga długiego oszczędzania, drugie wymaga dużego zaufania ze strony bliskich, a trzecie jest bardzo kosztowne. Alternatywą dla tych opcji jest kupienie samochodu z pomocą kredytu samochodowego.

Kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy to bankowy kredyt o charakterze celowym. Cechuje się podobnymi procedurami i wymaganiami jak inne kredyty gotówkowe z tą różnicą, że bank musi wiedzieć, jaki samochód kupujemy, a pojazd ten stanie się zabezpieczeniem wierzytelności. Aby uzyskać atrakcyjne warunki takiego kredytu, trzeba oczywiście posiadać dobrą zdolność kredytową oraz pozytywną historię kredytową.

Zestawienie najlepszych kredytów

Zakładamy, że poszukujemy kredytu w kwocie 20 000 zł na samochód o wartości 30 000 zł, a dług wobec banku chcemy spłacić w ciągu 4 lat. W lipcu tego roku znajdziemy na rynku kilka naprawdę ciekawych ofert, które pozwolą nam kupić auto na całkiem tani kredyt. Wśród nich znajdą się:

Bank

Kredyt

Rata Prowizja

RRSO

mBank

Kredyt samochodowy online – oferta z ubezpieczeniem

467 zł 1,5%

5,89%

Bank BGŻ BNP Paribas Kredyt samochodowy 470 zł 1% 6,17%

Santander Consumer Bank

Kredyt samochodowy

482 zł 2% 7,56%

Credit Agricole

Szybki kredyt na samochód

526 zł 9,9% 12,63%

Najlepsza propozycja pod lupą

W naszym rankingu pierwsze miejsce zajęła propozycja mBanku. Jest to kredyt samochodowy online. Wyprzedza on inne oferty pod względem wartości RRSO (całkowity koszt kredytu w skali rocznej), które wynosi 5,89%. Prowizja banku to tylko 1,5 proc. Maksymalna kwota kredytu to 150 tys. zł, a maksymalny okres spłaty - 84 miesięcy. Minusem jest fakt, że z oferty mogą skorzystać jedynie klienci mBanku rachunek eKonto i indywidualnie wyliczony limit kredytowy w ramach Oferty dla Ciebie.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (01.07.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
1002 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora