18.03.2015, 15:28

Do którego banku po kredyt na quada?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Do którego banku po kredyt na quada?

Zbliża się sezon wiosenno-letni. Za chwilę na naszych drogach pojawią się motocykle i quady. Są to coraz popularniejsze, zwłaszcza latem, środki transportu. Quady bywają chętnie wykorzystywane na terenach trudnych, czyli w lasach i na polnych drogach. Kupno takiego sprzętu to jednak wydatek niemały. W którym banku można dostać zatem kredyt na quada?

Konstrukcja quada idealnie nadaje się do jazdy w trudnym terenie. Jest to raczej sprzęt dla osób szukających mocniejszych wrażeń. Prawdopodobnie właśnie to sprawia, że aż tylu amatorów chętnie kupuje i użytkuje takie pojazdy.

Quady dla każdego!

19 stycznia 2013 roku zmieniły przepisy związane z quadami. Poprzednio pojazdem takim mogła kierować osoba nawet 13-letnia, posiadająca kartę motorowerową. Obecnie do kierowania czterokołowcem lekkim (kategoria L6e) upoważnia prawo jazdy kategorii AM, które może wyrobić osoba w wieku minimum 14 lat.

Rejestracja obowiązkowa

Zawsze powinniśmy pamiętać, że quad poruszający się po drogach publicznych musi:

  • być zarejestrowany,
  • posiadać tablice rejestracyjne,
  • mieć aktualne ubezpieczenie OC.

Aby rejestracja quada była możliwa, powinien on spełniać wymagania techniczne stosowane do motocykli kategorii L2E, czyli czterokołowce lekkie lub L5E - pojazdy czterokołowe inne niż lekkie. Dodatkowo, żebyśmy mogli zarejestrować quada, musi on posiadać także świadectwo homologacji.

Podział quadów

Dodajmy, że quady dzieli się na: lekkie pojazdy czterokołowe, których masa bez obciążenia nie przekracza 350 kg (kategoria L6e), i pojazdy czterokołowe, inne niż lekkie, których masa bez obciążenia nie przekracza 400 kg (kategoria L7e), a 550 kg dla pojazdów przeznaczonych do przewożenia towarów.

Kredyt w Santander Consumer Banku

Santander Consumer Bank przygotował ofertę kredytu dla miłośników quadów i motocykli. Za tak pożyczone pieniądze można kupić pojazd nowy lub używany, może być on nabyty w Polsce lub za granicą. W momencie spłaty zadłużenia, quad nie może mieć więcej niż 7 lat. Maksymalna kwota kredytu to 80 tys. złotych, nie jest wymagana wpłata własna. Okres kredytowania możemy rozłożyć nawet na 72 miesiące. Bank akceptuje wszystkie źródła dochodu.

Kredyt w mBanku

mBank oferuje klientom kredyt samochodowy, który można przeznaczyć na zakup nowego lub używanego motocykla, ale także quada, statku, motoroweru lub skutera. Kredyt obejmuje 125% wartości pojazdu, kwota kredytu waha się od 5 tys. złotych do 450 tys. złotych. Okres kredytowania dla quadów to 7 lat. Oprocentowanie kredytu jest zmienne i składa się ze stałej marży oraz stawki WIBOR 3M.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (18.03.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
902 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Kredyt Citi Simplicity z ratą 20 zł/m-c 20.5.2016 11:40 przez:
Wiki

forum o kredytach

Forum o lokatach
Kiedy dostanę zwrot podatku, do którego dnia? 18.7.2014 9:58 przez:
pinacOLAda
EKOprofit BOŚ Bank - czy warto otworzyć tam konto? 11.3.2016 15:47 przez:
Kadża

forum o lokatach

Forum o ubezpieczeniach
Prywatnie z czy NFZ? 31.7.2014 16:19 przez:
jadzia303

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Działalność 4.2.2016 9:37 przez:
kotelka

forum finansowe dla firm

Forum GSM
smsy premium w T-Mobile 12.8.2015 13:36 przez:
Robert Sierant,

forum gsm