20.08.2014, 12:20

Jeśli nie kredyt samochodowy, to co?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Jeśli nie kredyt samochodowy, to co?

Obecnie jest wiele sposobów na sfinansowanie zakupu nowych lub używanych aut, jednak najczęściej wybieranymi są kredyty samochodowe. Czy oprócz kredytów samochodowych istnieją jakieś inne możliwości wejścia w posiadanie aut?

Klienci decydujący się na zakup nowych lub używanych aut, rzadko kupują je za własną gotówkę (nie każdy dysponuje odpowiednią kwotą). Kredyty gotówkowe – zaciągane w celu sfinansowania zakupu pojazdu – są dosyć drogie, a pożyczki hipoteczne wymagają posiadania do zastawienia określonej nieruchomości. Z tego też powodu kredyty samochodowe stały się siłą napędową rynku motoryzacyjnego, a gdy w czasie największego kryzysu banki zaostrzyły swoją politykę kredytową, natychmiast zmniejszyła się sprzedaż samochodów.

Kredyty gotówkowe na zakup samochodów są dobrym rozwiązaniem, ponieważ w przeciwieństwie do kredytów samochodowych kupowane auta nie stanowią zabezpieczenia bankowego. Najtańszym rozwiązaniem jest zakup samochodu za pożyczkę hipoteczną, ale klienci rzadko wybierają ten sposób, ponieważ należy posiadać jako zabezpieczenie kredytowe odpowiednią nieruchomość. Klienci banków najczęściej decydują się na kredyty samochodowe, ponieważ są stosunkowo tanie ze względu na solidne zabezpieczenie spłaty długu (a jest nim nabywany pojazd).

Alternatywą dla kredytów może być leasing samochodowy (najchętniej wybierany przez firmy), a po wejściu w życie ustawy o leasingu konsumenckim z takiej formy pomocy mogą korzystać również osoby fizyczne. Leasing samochodowy tak jak każdy inny leasing z pewnością jest alternatywą dla kredytów bankowych, ponieważ firma lub osoba fizyczna, która chce wejść w posiadanie auta (lub aut), nie musi angażować zbyt wielu środków własnych, ponieważ jedyne koszty, które ponosi to opłata wstępna oraz comiesięczne raty. Zaletą leasingu są uproszczone procedury, przez co staje się łatwo dostępny dla każdego. Ponadto leasing nie obciąża zdolności kredytowych klienta. Kolejną zaletą leasingu samochodowego jest to, że leasingobiorca nie musi martwić się ani późniejszym zakupem pojazdu, ani jego sprzedażą, poza tym naprawy oraz inne opłaty związane z eksploatacja samochodu spoczywają na firmie leasingowej. Przy leasingu samochodowym korzystniejsze stają się również rozliczenia podatkowe, leasingobiorca nie ponosi również kosztów rejestracji auta – są one pokrywane przez firmę leasingową.

Jedynym minusem leasingu samochodowego jest fakt, że samochód nie jest własnością leasingobiorcy, więc ten nie może liczyć na zniżki, na przykład w ubezpieczalniach. Zdaje się jednak, że leasing samochodowy jest korzystniejszym rozwiązaniem niż kredyty samochodowe i dlatego cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (20.08.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
1002 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Jak mam odzyskać dług od kontrahenta? 14.2.2018 12:35 przez:
zygul
Kredyty na oświadczenie 20.5.2016 7:51 przez:
kołcz

forum o kredytach

Forum o lokatach
Czy kolekcja to dobra lokata? 29.3.2016 11:14 przez:
tales

forum o lokatach

Forum o ubezpieczeniach
Jakie ubezpieczenie dla kobiety w ciąży? 30.8.2015 23:19 przez:
Zapola

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Jak cofnąć przelew na złe konto? 14.9.2015 7:30 przez:
witwit

forum finansowe dla firm

Forum GSM
nawigacja na Iphone'a 14.12.2015 11:15 przez:
TBaran

forum gsm