06.05.2014, 11:33

Kredyt na samochód dostawczy dla firmy może być tani

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Kredyt na samochód dostawczy dla firmy może być tani

Przedsiębiorcy mają wiele możliwości, aby wejść w posiadanie samochodów osobowych, ciężarowych czy dostawczych niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej. Mogą je nabyć za kredyty samochodowe, kredyty gotówkowe, pożyczki hipoteczne lub skorzystać z leasingu samochodowego.

Najczęściej drobni przedsiębiorcy zabiegają o zakup używanych samochodów, czyli niezbyt drogich pojazdów dostawczych, bo takie auta w zupełności im wystarczają do prowadzenia własnej działalności, a poza tym im tańsze samochody dostawcze, tym mniejsze jest obciążenie finansowe dla firmy. Tylko, czy aby na pewno używane samochody w kredycie się opłacają?

Kredyty z natury nie są tanimi produktami bankowymi, dlatego warto starać się wybierać te najtańsze, by nadmiernie nie obciążać budżetu firmy ratą ze zbyt wysokimi odsetkami. Problem tylko w tym, czy najtańszy samochód dostawczy to rzeczywiście najmniejsze obciążenie finansowe. Czasami lepiej jednak postawić na nieco droższy samochód i później nie angażować aż tylu środków na naprawy wskutek nadmiernej eksploatacji auta. Mimo wszystko problemem pozostaje pytanie, jak zdobyć w miarę tani kredyt samochodowy na zakup używanego samochodu dostawczego dla firmy.

Oferta kredytów samochodowych może nie jest najbogatsza w bankach komercyjnych, ale nie zapominajmy o ofercie banków samochodowych. Pamiętajmy również, że same salony samochodowe często proponują kredyty w konkretnych bankach, z którymi już współpracują, niemniej za wygodą - brak konieczności samodzielnego wyszukiwania oferty bankowej, klient musi dodatkowo zapłacić. A chyba każdej firmie zależy na ograniczeniu kosztów. 

Z zestawienia przygotowanego przez Comperia.pl wynika, że najkorzystniejsze i najtańsze obecnie na rynku oferty kredytów samochodowych dla firm mają obecnie takie banki jak Raiffeisen Bank, Idea Bank i Nordea Bank, co oczywiście nie oznacza, że firma nie może przeanalizować propozycji kredytowych również w innych bankach. Przykładem taniego kredytu na zakup auta może być ten dostępny w Raiffeisen Banku. Jego zaleta jest niska prowizja w wysokości 0,5 proc. marżę 1,5 proc. ale firma musi działać na rynku co najmniej 18 miesięcy (6 miesięcy w przypadku wolnych zawodów). Z kolei oferta Nordea Banku przewiduje prowizję w wysokości 1,5 proc., marżę do negocjacji, ale minimalny okres działalności firmy to aż dwa lata. W tej sytuacji najciekawsza wydaje się propozycja Idea Banku, który nie pobiera żadnej prowizji, nie wymaga stażu w działalności firmy, marża również pozostaje do negocjacji, a kredyt w tym banku dotyczy również samochodów poleasingowych. Nie zapominajmy jednak o ofertach banków samochodowych, a także o leasingu samochodów nowych oraz używanych. By znaleźć najtańsze rozwiązanie, warto porównać koszty wszystkich sposobów kredytowania zakupowanych aut.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (06.05.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
948 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Kredyt na partycypację w TBS 16.10.2019 12:43 przez:
kfiatos
Gdy kredyt na zakup to za mało.... 21.11.2018 21:09 przez:
Robert Sierant,
Kredyt na dokończenie domu 26.3.2018 13:12 przez:
Babel

forum o kredytach

Forum finansowe dla firm
Gdzie po kredyt na dzialanosc. 8.3.2016 9:41 przez:
Brajan
Gdzie po kredyt na start? 20.1.2016 11:43 przez:
Cezary
Lepszy kredyt na działalność czy normalnie? 4.12.2015 13:09 przez:
daniel-kow

forum finansowe dla firm