29.04.2014, 15:34

Szukamy taniego kredytu na zakup Golfa

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Szukamy taniego kredytu na zakup Golfa

Osoby zainteresowane zakupem auta z grupy Volkswagen mają dość duże możliwości w kwestii sfinansowania go za pomocą tanich kredytów bankowych, np. samochodowych.

Standardowo przed osobą noszącą się z zamiarem zakupu samochodu finansowanego kredytem stoi kilka możliwości. Na pierwszym miejscu pojawiają się kredyty samochodowe, następnie pożyczki hipoteczne lub kredyty gotówkowe. Jeszcze innym rozwiązaniem może być leasing - i firmowy, i konsumencki, który również znajdziemy w ofercie niektórych banków. W przypadku samochodów marki Volkswagen zadanie jest jednak nieco ułatwione, gdyż istnieje bank samochodowy dedykowany tej marce, który posiada w swojej ofercie specjalne oferty kredytowe dla klientów udających się do jednego z salonów samochodowych należących do grupy VW.

W przypadku tradycyjnego kredytu samochodowego oferowanego przez Volkswagen Bank na zakup Golfa możemy liczyć na 100-procentowe skredytowanie wartości pojazdu. Oprocentowanie nominalne będzie wynosiło 5,99 proc., a rzeczywiste 7,76 proc., co jest jedną z bardziej atrakcyjnych ofert na rynku. Całkowity koszt kredytu podnosi dość wysoka prowizja, który wynosi aż 5 proc. Okres kredytowania może zaś sięgnąć 84 miesięcy. Dla porównania, jedna z lepszych obecnie ofert kredytu samochodowego, dostępna w mBanku, jest oprocentowana na 6,44 proc. (7,34 proc. RRSO) przy 3-procentowej prowizji.

Jeśli nie interesuje nas kredyt samochodowy, do dyspozycji mamy jeszcze kilka innych rozwiązań, przy czym każde z nich można znaleźć w Volkswagen Banku. Jednym z nich jest kredyt 0 proc. Skorzystanie z niego wiąże się z koniecznością wpłaty 50 proc. wartości pojazdu i skredytowaniu pozostałej połowy. Mimo zerowego oprocentowania nominalnego musimy jednak liczyć się z kosztami prowizji i pakietu ubezpieczenia komunikacyjnego. W wielu przypadkach może to być jednak bardzo interesujące rozwiązanie, szczególnie z tego względu, że pozostałe 50 proc. wartości pojazdu możemy spłacać przez okres do 36 miesięcy.

Alternatywą dla kredytów tradycyjnie pozostaje leasing, choć jest to rozwiązanie korzystne głównie z punktu widzenia prawa podatkowego, a więc dedykowane przede wszystkim przedsiębiorcom. Jeśli jesteśmy zdecydowani na daną markę samochodu, warto w pierwszej kolejności wybrać się do odpowiedniego salonu i wysłuchać oferty doradcy. Jeśli ta nie będzie dla nas korzystna, kolejnym krokiem powinno być przeanalizowania ofert innych banków np. za pomocą porównywarki kredytów.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (29.04.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
878 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora