21.07.2014, 12:49

Wyliczamy koszt Skody w kredycie samochodowym

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Wyliczamy koszt Skody w kredycie samochodowym

Posiadanie własnego, wygodnego i nowoczesnego samochodu o najwyższym standardzie za jak najniższą cenę jest marzeniem wielu osób, a salon Skody zdaje się wychodzić klientom naprzeciw, proponując coraz to nowe modele i atrakcyjne promocje. Niestety jednak nie każdy może sobie pozwolić na kupno samochodu za gotówkę, dlatego warto przyjrzeć się przykładowym kosztom Skody w kredycie samochodowym.

Kredyty są obecnie bardzo rozpowszechnione i łatwo dostępne, zarówno w bankach, jak i w innych podmiotach, upoważnionych do udzielania pożyczek. Sumy, które mogą zostać pożyczone klientom, posiadają znaczącą rozpiętość i zwykle są uzależnione od zdolności kredytowej danej osoby. Należy przy tym uwzględnić, że nieco inaczej mogą one wyglądać dla osób fizycznych, a inaczej dla firm, dlatego też warto z każdą ofertą zapoznać się bardzo szczegółowo, by wybrać jak najkorzystniejszą.

Poszukiwania kredytów samochodowych

Poszukiwania kredytów samochodowych warto rozpocząć od Internetu, który jest w dzisiejszych czasach jednym z najobszerniejszych źródeł informacji. Dzięki niemu można zapoznać się z konkretnymi ofertami poszczególnych banków na ich stronach domowych, a także porównać je między sobą przy pomocy kalkulatorów i porównywarek. Dobrym źródłem informacji mogą także okazać się fora i portale społecznościowe, gdzie sami klienci banków mogą wyrazić swoją opinię na ich temat. Jedną z porównywarek, które można wykorzystać do wstępnych wyliczeń, jest Comperia. pl, przyjrzyjmy się więc bliżej informacjom, które można dzięki niej uzyskać.

Koszt Skody w kredycie samochodowym

Jednym z interesujących modeli Skody jest Octavia Combi z 2014 roku, której koszt, zgodnie ze stroną producenta, wynosi 63 400 zł. Przy założeniu, że nie klient nie posiada wkładu własnego na zakup takiego samochodu, a jego wartość jest w całości pokrywana ze środków pożyczonych od banku, całkowity koszt samochodu może okazać się znacząco wyższy.

Jeśli kredytobiorca będzie chciał spłacić swój dług w przeciągu 48 miesięcy, wówczas całkowity koszt pożyczki wyniesie ponad 72 tysiące złotych, przy czym jego dokładna wartość uzależniona będzie od wybranej oferty. Najtańszy koszt Skody w kredycie samochodowym będzie wiązał się z ofertą Volkswagen Banku i wyniesie on 72 134 zł, przy czym miesięczna rata została wyliczona w wysokości 1503 zł. Oprocentowanie takiego kredytu samochodowego wynosi 6, 67 proc. natomiast prowizja 5 proc. Szczegóły oferty dostępne są u doradcy finansowego, należy jednak zauważyć, że w przypadku indywidualnego podejścia do każdego klienta, mogą się one od siebie różnić, między innymi wówczas, gdy kredytobiorca zdecyduje się na dłuższy okres spłaty długu.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (21.07.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
1002 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora