19.03.2014, 05:25

Czy można wziąć kredyt samochodowy na dowód?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Czy można wziąć kredyt samochodowy na dowód?

Multum klientów bankowych żyje w przeświadczeniu, że wzięcie kredytu samochodowego na dowód nie jest możliwe. Jak się okazuje, są oni w błędzie.

Banki znane są z tego, że zwykle dają swoim klientom kredyty dopiero po dokładnej weryfikacji ich historii kredytowej oraz otrzymaniu niezbędnych zaświadczeń o zarobkach. Co więcej, procedura przyznawania kredytu kojarzy nam się z ogromem formalności i dość długim czasem oczekiwania na decyzję kredytową. Na drugim biegunie jest wyobrażenie firm pożyczkowych, które oferują pożyczki bez formalności i przy bardzo niskich wymogach, jeśli chodzi o dokumenty. W tym przypadku często chwilówki dostępne są tylko dowód. Powstaje jednak pytanie, co w przypadku kredytów samochodowych? Czy są dostępne jedynie na dowód, czy to kolejne chwytliwe hasło mające przyciągnąć konsumenta?

Okazuje się, że banki oferują kredyty samochodowe na dowód. By otrzymać szybką pożyczkę na zakup auta wcale nie musimy kierować się od razu do firmy pożyczkowej. Aby uzyskać kredyt tylko na dowód bez dodatkowych formalności, bez konieczności przedstawiania zaświadczeń o dochodach, musimy jednak spełnić kilka kryteriów. Po pierwsze, tego rodzaju kredyty udzielane są zazwyczaj tylko stałym klientom. Mamy tu na myśli osoby posiadające już rachunek osobisty w określonym banku. Po drugie, czasem potrzebne bywa zaświadczenie o zarobkach, ale nie zawsze.

Na podstawie informacji o historii naszego konta bankowego oraz po potwierdzeniu naszej tożsamości bank podejmuje decyzję w sprawie wydania kredytu samochodowego. Trzeba przyznać, że jest to bardzo wygodna opcja sprawiająca, że klienci, którzy byliby skłonni skorzystać z usług droższej firmy pożyczkowej, byle tylko szybko nabyć za pożyczoną gotówkę samochód, mogą zdobyć łatwiej i taniej pieniądze na ten cel.

Jeśli chodzi o konkretne oferty bankowe, to ulegają one ciągłej zmianie. Wszyscy klienci banków wiedzą, że wprowadzane są co rusz to nowe promocje (w tym kredyty na dowód). To zaś powoduje, że chcąc być na bieżąco, należy ciągle monitorować sytuację na rynku. Bardzo dobrym pomysłem będzie korzystanie z porównywarek kredytowych, takich jak Comperia.pl. Dzięki nim znajdziemy najnowsze informacje na temat aktualnych ofert kredytów samochodowych, dowiadując się przy okazji, w których bankach będzie można uzyskać tego typu finansowanie na sam dowód osobisty.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (19.03.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
948 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach
Czy można ubezpieczyć nagrobek? 11.4.2016 11:24 przez:
ania-s
Czy można ubezpieczyć w pakiecie trzy mieszkania? 5.3.2016 13:31 przez:
klaudyyna

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Czy można coś wyłudzić na NIP firmy? 3.11.2015 15:03 przez:
AdamSyla

forum finansowe dla firm

Forum GSM
Czy można zerwać umowę abonamentową 21.5.2015 13:49 przez:
pomaranek

forum gsm