21.02.2014, 16:00

Składasz wniosek o kredyt samochodowy online? Pomożemy Ci!

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Składasz wniosek o kredyt samochodowy online? Pomożemy Ci!

Jeśli chcesz szybko uzyskać pożyczkę, możesz zdecydować się na kredyt online. Można go zaciągnąć za pośrednictwem serwisów internetowych poszczególnych banków. Czy wiesz, jak wygląda wypełnianie wniosku online?

Przy staraniu się o kredyt samochodowy nie trzeba już udawać się do placówki banku. Wielu kredytodawców umożliwia pozyskanie kredytu za pośrednictwem internetowych serwisów, służących do szybszej obsługi klientów. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość wypełnienia wniosku o kredyt samochodowy bez konieczności wychodzenia z domu. Wszelkie niezbędne dokumenty można przesłać pocztą elektroniczną, tradycyjną lub wykorzystać do tego celu specjalne aplikacje banków.

Atuty kredytów online

Podstawowym atutem kredytu online jest znaczne skrócenie czasu oczekiwania na rozpatrzenie wniosku i wypłatę środków. Odpowiedź na wniosek klienta o kredyt samochodowy udzielana jest zwykle maksymalnie w ciągu kilku godzin. Pozwala to szybko zorientować się, czy istnieje szansa na uzyskanie finansowania na wskazanych warunkach. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku kredytowego przelew funduszy zostaje wykonany nawet w ciągu kilkunastu godzin. Na szybką procedurę mogą liczyć klienci, którzy posiadają dobrą zdolność kredytową. Nawet jeśli bank wymaga przedstawienia dokumentów finansowych i zaświadczeń, czasem nie trzeba udawać się do placówki. Zwykle można przesłać je przez serwis bankowy.

Co należy sprawdzić przy wniosku online o kredyt?

Starając się o kredyt samochodowy przez Internet, należy dokładnie zapoznać się z umowami, które trzeba podpisać z bankiem. Do umów tych zalicza się umowa o przewłaszczenie, która podpisywana jest z bankiem już po otrzymaniu kredytu - po zakupie samochodu i dostarczeniu dokumentów związanych z transakcją. Można ją przeczytać jeszcze przed podpisaniem umowy kredytu.

Jakie dane trzeba wpisać we wniosku?

Przy wypełnianiu wniosku o kredyt samochodowy online trzeba znać dane pojazdu, który chcemy kupić. Obejmują one informacje na temat tego, czy kupowane auto jest nowe, czy używane. Należy podać dane na temat marki, modelu i typu samochodu, pojemności silnika, rodzaju używanego paliwa, roku produkcji, DMC itd. Czasami trzeba również wskazać miejsce zakupu oraz dane sprzedawcy, np. jego numer telefonu. Konieczne jest - jak w każdym wniosku o kredyt - podanie swoich danych osobowych oraz źródła dochodu. Musi się tam również znaleźć informacja dotycząca wysokości kredytu, okresu, na jaki kredyt ma być udzielony, liczby rat i ich rodzaju (raty stałe lub malejące) oraz dnia spłaty.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (21.02.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
1002 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Zakup na raty przez allegro - ktoś próbował? 19.6.2015 8:31 przez:
candyq

forum o kredytach