29.01.2014, 12:00

Czy oprocentowanie kredytów samochodowych online jest niższe od tradycyjnych?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Czy oprocentowanie kredytów samochodowych online jest niższe od tradycyjnych?

Decydując się na zaciągnięcie kredytu na zakup samochodu najczęściej analizujemy dziesiątki ofert, szukając tej, która będzie najkorzystniejsza w naszej sytuacji.  Warto zastanowić się przy tym, czy zaciągając kredyt samochodowy online, oprocentowanie będzie niższe czy też wyższe w stosunku do umowy tradycyjnego kredytu, podpisywanej w oddziale banku.

Kwestia oprocentowania kredytu samochodowego zawieranego online może - jednak niekoniecznie musi - różnić się w stosunku do kredytów na zakup aut dostępnych w placówkach banków. W ofercie mBanku znajdziemy kredyt samochodowy online (oferta z ubezpieczeniem), w przypadku którego oprocentowanie rzeczywiście jest wyraźnie niższe w stosunku do tradycyjnej oferty, dostępnej u doradcy finansowego. Różnica w poziomie RRSO potrafi wynieść ponad 1 proc. na korzyść oferty internetowej, co spowodowane jest obniżeniem w jej przypadku prowizji do 1 proc. w porównaniu z prowizją w wysokości 3 proc., jaka obowiązuje przy ofercie dostępnej w oddziałach banku. Oferta kredytu samochodowego online w mBanku w większości przypadków wygrywa także z pożyczkami na zakup pojazdów proponowanymi przez pozostałe instytucje kredytowe.

Kredyty samochodowe online nie są jednak zbyt powszechnym rozwiązaniem i zdecydowana większość kredytodawców ogranicza się do udostępniania pożyczek na zakup aut tylko w oddziałach, po osobistym kontakcie wnioskodawcy z doradcą bankowym. W Internecie można co prawda spotkać więcej pożyczek na samochód, jednak w większości przypadków są one oferowane przez instytucje pozabankowe, przy czym proponowane przez nie koszty obsługi tego rodzaju wierzytelności potrafią zaskoczyć swoją wygórowaną wysokością.

Korzystając z kredytów online możemy często liczyć na niższą prowizję, co wynika po części z faktu mniejszego zaangażowania pracowników banku, gdyż większość procesu analizy wniosku kredytowego odbywa się dzięki odpowiednio skonfigurowanym programom komputerowym. Z powodu tego rodzaju kosztów coraz więcej osób chętnie korzysta z oferty online mBanku, widząc w tym szansę na oszczędności.

Mimo wszystko podczas wyboru oferty kredytu, także samochodowego, należy przeanalizować jak największą ilość propozycji różnych banków, sięgając także po informacje o ofertach kredytów dostępnych w tradycyjny sposób. W określonych warunkach może się bowiem okazać, że to te drugie propozycje okażą się dla wnioskodawcy korzystniejsze, np. ze względu na dłuższy okres spłaty czy większą kwotę pożyczki, jaką będzie w stanie zaoferować doradca bankowy podczas spotkania z kredytobiorcą osobiście w oddziale.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (29.01.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
1002 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o lokatach
Czy oprocentowanie lokat wreszcie urośnie 26.5.2015 8:37 przez:
Irek
Czy oprocentowanie wreszcie wzrosnie? 19.2.2015 14:21 przez:
Janek
mBank lokata na nowe środki 4.9.2014 13:18 przez:
kajabroja

forum o lokatach

Forum finansowe dla firm
Jak prowadzić chwilówkę? 10.9.2014 14:41 przez:
bookworm

forum finansowe dla firm