30.01.2014, 13:44

Kredyt samochodowy na firmę - prezentujemy korzyści

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Kredyt samochodowy na firmę - prezentujemy korzyści

Przedsiębiorca decydujący się na zakup auta musi wybrać odpowiednią formę jego finansowania. Jednym z rozwiązań może być kredyt samochodowy. Poznajmy korzyści, jakie dzięki niemu może osiągnąć przedsiębiorca.

Kredyty samochodowe dla firm oznaczają korzyści, z których często nie zdajemy sobie sprawy. Pierwszą kwestią jest samo przyznanie kredytu. Dzięki temu, że część dealerów samochodowych powiązanych jest z dedykowanymi im bankami (przykładem Volkswagen Bank czy Toyota Bank), które mogą udzielić kredytu na warunkach zachęcających nie tylko do skorzystania z samego kredytu, ale też z oferty danego producenta samochodów.

Bardzo istotną kwestią z punktu widzenia przedsiębiorcy może być wysokość rat i czas ich spłaty. W odróżnieniu np. od leasingu banki są w stanie udzielić kredytu samochodowego nawet na okres 10 lat. Oczywiście wynikające z tego faktu odsetki mogą znacznie wzrosnąć, jednak miesięczna rata może zmaleć do poziomu, który nie będzie w żaden sposób uciążliwy dla budżetu firmy. Co więcej, w momencie posiadania większej ilości gotówki, kredyt możemy spłacić z wyprzedzeniem. To z kolei pozwoli na zastosowanie wyższych stawek amortyzacji, co w naturalny sposób przekształci się w korzyści podatkowe.

W ostatnich latach może również zauważyć ożywienie banków w kwestii uatrakcyjniania ofert kredytów samochodowych. Wynika to z faktu istnienia dużej konkurencji, jaką przysparzają bankom firmy leasingowe, z którymi banki muszą rywalizować o klientów poszukujących tanich sposobów na finansowanie zakupu aut. Przykładem na podejmowanie walki o klienta może być promowanie kredytów z ratą balonową, typu kredyty 50 x 50 czy 40 x 60, które mogą być całkowicie nieoprocentowane.

Warto również podkreślić, że kredyty najczęściej nie oznaczają konieczności wniesienia wkładu własnego, a poza tym umożliwiają zakup samochodu nowego, używanego, a nawet sprowadzonego z poza granic naszego kraju, a takim warunkom leasing nie zawsze jest w stanie sprostać.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (30.01.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
896 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora