03.02.2014, 15:00

Sprawdź, które banki oferują kredyty samochodowe bez zabezpieczeń

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Sprawdź, które banki oferują kredyty samochodowe bez zabezpieczeń

Większość banków udzielających kredytów samochodowych wymaga również zastosowania rozmaitych zabezpieczeń spłaty pożyczki. Zabezpieczenia mają uchronić instytucję przed ewentualnymi stratami wynikającymi z niewywiązywania się kredytobiorcy ze spłaty zobowiązań. Niestety, dla konsumentów wiążą się ze zwiększeniem kosztów obsługi kredytu. Czy zatem można spotkać oferty kredytów samochodowych bez zabezpieczeń?

Na wstępie warto zaznaczyć, że mimo faktu, iż niektóre banki reklamują się hasłem kredytów samochodowych bez zabezpieczeń, to w rzeczywistości możemy liczyć co najwyżej na brak ubezpieczenia. Samo zabezpieczenie na pojeździe z pewnością zostanie jednak ustanowione. Mimo wszystko oprocentowanie tego rodzaju pożyczek jest na tyle niskie, że warto poświęcić nieco więcej czasu na dopełnienie wszystkich formalności związanych z ustanowieniem zastawu w postaci kredytowanego auta. W kwestii dodatkowych zabezpieczeń - takich jak nieobowiązkowe ubezpieczenia spłaty pożyczki - warto jednak przekalkulować, czy ich wykupienie na pewno będzie się opłacać. Jeśli interesuje nas jednak zdobycie pieniędzy na samochód i zależy nam na tym, by pożyczka była możliwa do zaciągnięcia bez zabezpieczeń, warto zainteresować się tradycyjnymi kredytami gotówkowymi, choć ich oprocentowanie jest o wiele wyższe nić w przypadku kredytów samochodowych.

W kilku bankach trafimy na ofertę kredytu samochodowego bez obowiązkowego ubezpieczenia. To, czy rezygnacja z dodatkowych polis będzie się rzeczywiście opłacać, będzie można jednak stwierdzić dopiero po przekalkulowaniu kosztów pożyczki w obu wersjach. Często mamy do czynienia z zabiegiem stosowanym przez banki, które uzależniają wysokość oprocentowania od wykupienia dodatkowych produktów, takich jak choćby polisa na życie czy od utraty pracy. Jeśli zależy nam na niskich ratach i możliwie najniższym oprocentowaniu, kredyt z zabezpieczeniem będzie w większości przypadków korzystniejszy.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (03.02.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
1002 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora