O kredytach samochodowych

2015-06-08
Najdroższe samochody sprzedawane w Polsce

Na polskich drogach czasem można spotkać prawdziwe perełki motoryzacji. Jakie najdroższe marki pojazdów mają do zaoferowania koneserom krajowe salony motoryzacyjne?

www.comperia.pl
2015-05-29
Formalności przy zakupie samochodu z UK

Prezentujemy formalności, jakie musimy spełnić przy sprowadzaniu do Polski samochodu kupionego w UK.

www.comperia.pl
2015-05-27
Umowa kupna-sprzedaży samochodu a dwóch kupujących

Większość kierowców, którzy poruszają się po polskich drogach, prowadzi auta używane. Te najczęściej kupowane są od osób prywatnych, na podstawie samodzielnie spisanych umów kupna-sprzedaży samochodu.Jak powinien wyglądać taki dokument, gdy pojazd należeć będzie do dwóch współwłaścicieli?

www.comperia.pl
2015-05-26
Motocykle 125 cm3 - który warto kupić?

Motocykle o pojemności silnika do 125 cm3 zyskują na popularności dzięki zmianom w przepisach. By nimi jeździć, wystarczy posiadać prawo jazdy kat. B. Tylko, czy warto kupować maszyny o tak małej pojemności?

www.comperia.pl
2015-05-22
Wysokość podatku od darowizny samochodu w 2015 roku

W momencie przekazania w formie darowizny osobie spokrewnionej samochodu, powinniśmy sporządzić umowę. Taki dokument może być spisany bez udziału notariusza, uprawomocni się w momencie przekazania pojazdu osobie obdarowanej. Ile zapłacimy podatku od takiej darowizny w 2015 roku?

www.comperia.pl
2015-05-19
Sprzedaż samochodu - czy umowa z Internetu wystarczy?

Teoretycznie o sprzedaży lub kupnie auta wiemy wszystko. Przy zawieraniu umowy kupna-sprzedaży samochodu czyha na nas jednak wiele pułapek związanych z formalnościami. Czy umowa z Internetu wystarczy przy sprzedaży auta?

www.comperia.pl
2015-05-19
Co oznacza zastaw rejestrowy?

Zastaw rejestrowy to sposób na zabezpieczenie roszczeń, często wykorzystywany przy kredytach samochodowych, a także rozmaitych pożyczkach. Sprawdź, co należy o nim wiedzieć.

www.comperia.pl
2015-05-11
Wysokość podatku od środków transportu w 2015 roku

W sierpniu 2014 r. Minister Finansów podpisał obwieszczenie w sprawie stawek podatku od środków transportowych obowiązujących w 2015 r. Dokument ten określa górne granice stawek tego podatku. Ile trzeba zapłacić podatku od środków transportu w roku 2015?

www.comperia.pl
2015-05-11
Kupujemy auto z Anglii: formalności od A do Z

Samochody użytkowane w Anglii są przede wszystkim tańsze i mniej zużyte od ich odpowiedników w naszym kraju. W związku z tym Polacy mieszkający lub pracujący w Wielkiej Brytanii chętnie kupują tamtejsze auta. Jakie formalności czekają nabywcę takiego pojazdu, gdy zechce sprowadzić pojazd do Polski?

www.comperia.pl
2015-05-08
Kilometrówka 2015: ile wynosi stawka za 1 km?

Zarówno dla pracowników firm, jak i dla przedsiębiorców stawki kilometrówki to bardzo ważna kwestia. Dla pracowników ponieważ pozwala ustalić zwrot kosztów przejazdu w podróży służbowej, natomiast dla osoby prowadzącej działalność istnieje możliwość zaliczenia jej do kosztów uzyskania przychodu. Jak liczona jest kilometrówka?

www.comperia.pl
2015-04-30
Kupujesz BMW serii 3 na kredyt? Sprawdź, ile zapłacisz odsetek

Samochody BMW serii 3 to pojazdy średniej klasy, jednak uważane za jedne z najlepszych w swoim segmencie. Jeśli chcemy kupić takie auto na kredyt, warto sprawdzić, ile zapłacimy odsetek i na jakie warunki kredytowe możemy liczyć.

www.comperia.pl
2015-04-30
Koszt rejestracji auta z Niemiec

Zakup aut sprowadzanych z Niemiec cieszy się w Polsce niesłabnącym zainteresowaniem. Czy jednak to się rzeczywiście opłaca? Wiadomo przecież, że należy ponieść przy takim zakupie dodatkowe koszty, np. zarejestrowania samochodu.

www.comperia.pl
2015-04-30
Jak kupić auto z windykacji?

Auto z windykacji może okazać się doskonałą okazją na zakup samochodu w dobrym stanie, po cenie dużo niższej niż rynkowa. Jednak, czy łatwo jest nabyć takie auto i jak się do tego zabrać?

www.comperia.pl
2015-04-30
Ile kosztuje holowanie pojazdu?

Każdemu kierowcy może się zdarzyć przykra niespodzianka podczas podróży samochodem, czyli awaria. Często w takiej sytuacji nie mamy wyjścia i musimy skorzystać z pomocy drogowej. Ile trzeba zapłacić za holowanie pojazdu?

www.comperia.pl
2015-04-29
Gdzie kupić viaTOLL?

Ujednolicanie elektronicznego systemu poboru opłat na krajowych autostradach ma na celu ułatwienie podróży kierowcom. Ma również wpływać na zwiększenie efektywności wykorzystania autostrad i przynosić dodatkowe wpływy Skarbowi Państwa. Takim systemem działającym w Polsce jest viaTOLL. Sprawdźmy jak działa i jak z niego korzystać.

www.comperia.pl
2015-04-27
Koszt sprowadzenia auta z USA

Sprowadzając auto z USA, należy liczyć się z koniecznością wniesienia wielu wielu opłat. Warto dowiedzieć się, ile będzie to kosztować, aby móc zupełnie świadomie zadecydować, czy nam się to opłaca.

www.comperia.pl
2015-04-21
Gdzie kupić samochód?

Własne cztery kółka są marzeniem niemal każdego z nas. Gdzie obecnie można najkorzystniej - czyli najtaniej - kupić dobry samochód?

www.comperia.pl
Najnowsze porady