O kredytach samochodowych

2015-05-29
Formalności przy zakupie samochodu z UK

Prezentujemy formalności, jakie musimy spełnić przy sprowadzaniu do Polski samochodu kupionego w UK.

www.comperia.pl
2015-05-27
Umowa kupna-sprzedaży samochodu a dwóch kupujących

Większość kierowców, którzy poruszają się po polskich drogach, prowadzi auta używane. Te najczęściej kupowane są od osób prywatnych, na podstawie samodzielnie spisanych umów kupna-sprzedaży samochodu.Jak powinien wyglądać taki dokument, gdy pojazd należeć będzie do dwóch współwłaścicieli?

www.comperia.pl
2015-05-26
Motocykle 125 cm3 - który warto kupić?

Motocykle o pojemności silnika do 125 cm3 zyskują na popularności dzięki zmianom w przepisach. By nimi jeździć, wystarczy posiadać prawo jazdy kat. B. Tylko, czy warto kupować maszyny o tak małej pojemności?

www.comperia.pl
2015-05-22
Wysokość podatku od darowizny samochodu w 2015 roku

W momencie przekazania w formie darowizny osobie spokrewnionej samochodu, powinniśmy sporządzić umowę. Taki dokument może być spisany bez udziału notariusza, uprawomocni się w momencie przekazania pojazdu osobie obdarowanej. Ile zapłacimy podatku od takiej darowizny w 2015 roku?

www.comperia.pl
2015-05-19
Sprzedaż samochodu - czy umowa z Internetu wystarczy?

Teoretycznie o sprzedaży lub kupnie auta wiemy wszystko. Przy zawieraniu umowy kupna-sprzedaży samochodu czyha na nas jednak wiele pułapek związanych z formalnościami. Czy umowa z Internetu wystarczy przy sprzedaży auta?

www.comperia.pl
2015-05-19
Co oznacza zastaw rejestrowy?

Zastaw rejestrowy to sposób na zabezpieczenie roszczeń, często wykorzystywany przy kredytach samochodowych, a także rozmaitych pożyczkach. Sprawdź, co należy o nim wiedzieć.

www.comperia.pl
2015-05-11
Wysokość podatku od środków transportu w 2015 roku

W sierpniu 2014 r. Minister Finansów podpisał obwieszczenie w sprawie stawek podatku od środków transportowych obowiązujących w 2015 r. Dokument ten określa górne granice stawek tego podatku. Ile trzeba zapłacić podatku od środków transportu w roku 2015?

www.comperia.pl
2015-05-11
Kupujemy auto z Anglii: formalności od A do Z

Samochody użytkowane w Anglii są przede wszystkim tańsze i mniej zużyte od ich odpowiedników w naszym kraju. W związku z tym Polacy mieszkający lub pracujący w Wielkiej Brytanii chętnie kupują tamtejsze auta. Jakie formalności czekają nabywcę takiego pojazdu, gdy zechce sprowadzić pojazd do Polski?

www.comperia.pl
2015-05-08
Kilometrówka 2015: ile wynosi stawka za 1 km?

Zarówno dla pracowników firm, jak i dla przedsiębiorców stawki kilometrówki to bardzo ważna kwestia. Dla pracowników ponieważ pozwala ustalić zwrot kosztów przejazdu w podróży służbowej, natomiast dla osoby prowadzącej działalność istnieje możliwość zaliczenia jej do kosztów uzyskania przychodu. Jak liczona jest kilometrówka?

www.comperia.pl
2015-04-30
Kupujesz BMW serii 3 na kredyt? Sprawdź, ile zapłacisz odsetek

Samochody BMW serii 3 to pojazdy średniej klasy, jednak uważane za jedne z najlepszych w swoim segmencie. Jeśli chcemy kupić takie auto na kredyt, warto sprawdzić, ile zapłacimy odsetek i na jakie warunki kredytowe możemy liczyć.

www.comperia.pl
2015-04-30
Koszt rejestracji auta z Niemiec

Zakup aut sprowadzanych z Niemiec cieszy się w Polsce niesłabnącym zainteresowaniem. Czy jednak to się rzeczywiście opłaca? Wiadomo przecież, że należy ponieść przy takim zakupie dodatkowe koszty, np. zarejestrowania samochodu.

www.comperia.pl
2015-04-30
Jak kupić auto z windykacji?

Auto z windykacji może okazać się doskonałą okazją na zakup samochodu w dobrym stanie, po cenie dużo niższej niż rynkowa. Jednak, czy łatwo jest nabyć takie auto i jak się do tego zabrać?

www.comperia.pl
2015-04-30
Ile kosztuje holowanie pojazdu?

Każdemu kierowcy może się zdarzyć przykra niespodzianka podczas podróży samochodem, czyli awaria. Często w takiej sytuacji nie mamy wyjścia i musimy skorzystać z pomocy drogowej. Ile trzeba zapłacić za holowanie pojazdu?

www.comperia.pl
2015-04-29
Gdzie kupić viaTOLL?

Ujednolicanie elektronicznego systemu poboru opłat na krajowych autostradach ma na celu ułatwienie podróży kierowcom. Ma również wpływać na zwiększenie efektywności wykorzystania autostrad i przynosić dodatkowe wpływy Skarbowi Państwa. Takim systemem działającym w Polsce jest viaTOLL. Sprawdźmy jak działa i jak z niego korzystać.

www.comperia.pl
2015-04-27
Koszt sprowadzenia auta z USA

Sprowadzając auto z USA, należy liczyć się z koniecznością wniesienia wielu wielu opłat. Warto dowiedzieć się, ile będzie to kosztować, aby móc zupełnie świadomie zadecydować, czy nam się to opłaca.

www.comperia.pl
2015-04-21
Gdzie kupić samochód?

Własne cztery kółka są marzeniem niemal każdego z nas. Gdzie obecnie można najkorzystniej - czyli najtaniej - kupić dobry samochód?

www.comperia.pl
2015-04-20
Kredytowe pułapki: jakie czyhają w umowach kredytów samochodowych?

Kredyt to doskonały sposób na zakup nowego samochodu, szczególnie gdy na naszym koncie bankowym brakuje odpowiedniej sumy. Niestety umowy kredytowe często zawierają wiele pułapek, które sprawią, że zamiast na ofercie skorzystać, sporo za auto w kredycie przepłacimy.

www.comperia.pl
Najnowsze porady