O kredytach samochodowych

2016-11-22
Kiedy kredyt samochodowy nie będzie tańszy od gotówkowego?

Chociaż powszechnie przyjmuje się, że kredyt samochodowy jest dużo tańszym rozwiązaniem niż kredyt gotówkowy, to nie zawsze tak rzeczywiście będzie. Zobacz, kiedy lepiej wziąć zwykłą pożyczkę na zakup auta.

www.comperia.pl
2016-11-16
Kredyt samochodowy: lista dokumentów do banku

Zamierzasz dobrze przygotować się do wizyty w banku po kredyt samochodowy? Przygotowaliśmy dla Ciebie kompletną listę dokumentów, które będziesz musiał dostarczyć.

www.comperia.pl
2016-10-13
Zmieniłaś nazwisko? Zobacz, co z umową kredytową

Przejęcie nazwiska świeżo poślubionego małżonka jest piękną tradycją... która jednak potrafi sprawić wiele problemów kobiecie. Zwłaszcza w banku. Zobacz, co stanie się z Twoją umową kredytową po zmianie nazwiska i dowiedz się, jak dopełnić obowiązki informacyjne względem banku.

www.comperia.pl
2016-07-17
Kredyt 50/50, leasing i wynajem, czyli jak tanio nabyć samochód?

Nie tylko zwykły kredyt samochodowy umożliwi Ci pozyskanie nowego lub używanego auta bez własnych pieniędzy, ale i bez przepłacania za pożyczkę. Sprawdź, jak tanio zdobyć samochód.

www.comperia.pl
2016-02-29
Kilometrówka 2016 - wysokości stawek

Pracownicy nieposiadający do dyspozycji samochodów służbowych mogą w pracy korzystać z własnych pojazdów. Za wydatki poniesione na dojazdy rozliczają się wówczas z pracodawcą w ramach kilometrówki. Dowiedz się, ile wynoszą stawki za 1 km w 2016 roku.

www.comperia.pl
2015-07-02
VAT od paliwa samochodów osobowych: zmiany 2015

Od 1 lipca 2015 roku wchodzą zmiany w sposobie rozliczania podatku VAT od paliwa do pojazdów użytkowanych przez przedsiębiorców w celach "mieszanych". Sprawdźmy, kto może teraz odliczyć 50% podatku VAT i w jakich okolicznościach może to zrobić.

www.comperia.pl
2015-07-01
Ranking kredytów samochodowych: lipiec 2015

Kredyt samochodowy to szybki sposób na sfinansowanie zakupu auta. Jak jednak znaleźć najlepszą ofertę spośród wielu możliwości? Sprawdź nasz ranking!

www.comperia.pl
2015-06-29
Rejestracja samochodu bez umowy kupna-sprzedaży

Nabyłeś używane auto, ale zgubiłeś umowę kupna-sprzedaży samochodu? Bez niej nie zarejestrujesz pojazdu. 

www.comperia.pl
2015-06-29
Kredyt dla studenta na prawo jazdy

Prawo jazdy to marzenie wielu młodych ludzi, którzy jednak często nie posiadają na ten cel pieniędzy. Z pomocą może przyjść im Credit Agricole, oferując kredyt na prawo jazdy - także dla studenta.

www.comperia.pl
2015-06-25
Korzystanie z samochodu służbowego w prywatnych celach - zmiany w 2015 roku

Od 1 stycznia 2015 r. pracownikom korzystającym z samochodu służbowego doliczany jest zryczałtowany przychód z tytułu użytkowania auta do celów prywatnych. Wartość uzyskanego w ten sposób przychodu pracodawca musi doliczyć do innych dochodów pracownika w danym miesiącu. Następnie od łącznej kwoty powinna być odprowadzona składka ZUS i zaliczka na podatek dochodowy.

www.comperia.pl
2015-06-24
Jak kupić samochód taniej?

Chcesz kupić używany samochód taniej niż wynosi jego wartość rynkowa? Jest na to kilka sposobów.

www.comperia.pl
2015-06-23
Prawa policjantów podczas kontroli drogowej

Kierowcy najczęściej niewiele wiedzą o prawach i obowiązkach policjantów podczas kontroli drogowej. Powinni jednak mieć świadomość tego, co wolno, a czego nie wolno funkcjonariuszom z drogówki.

www.comperia.pl
2015-06-19
Ukradli Ci tablicę rejestracyjną? Sprawdź, co robić

Ktoś ukradł Twoją tablicę rejestracyjną? Sprawdź, co należy w takiej sytuacji zrobić.

www.comperia.pl
2015-06-18
Najchętniej kupowane przez Polaków auta zagraniczne

Polacy sprowadzają do kraju wiele samochodów z zagranicy. Sprawdziliśmy, które modele cieszą się wśród naszych rodaków największym zainteresowaniem.

www.comperia.pl
2015-06-18
Ile kosztują tablice rejestracyjne dla skutera?

Bez tablicy rejestracyjnej ani rusz. Sprawdź, ile w 2015 roku będzie kosztować Cię tablica do Twojego skutera!

www.comperia.pl
2015-06-12
Od 2016 stare samochody nie będą mogły wjeżdżać do miast

Projekt nowelizacji ustawy o ochronie środowiska, nad którą pracują obecnie posłowie, ma dać samorządowcom możliwość wprowadzenia zakazu wjazdu pojazdom w wyznaczonych strefach. Zapis w ustawie ma dotyczyć zwłaszcza samochodów, które emitują najwięcej spalin i zanieczyszczają powietrze w miastach. 

www.comperia.pl
2015-06-12
Czym jeżdżą najbogatsi Polacy?

W garażach najbogatszych Polaków znajdziemy niejedno ekskluzywne auto, na zakup którego Polak ze średnią krajową musiałby pracować przez całe życie. Sprawdźmy, które samochody upodobali sobie ci najzamożniejsi.

www.comperia.pl
Najnowsze porady