O kredytach samochodowych

2018-01-08
Kredyt samochodowy on-line w Inbanku - teraz z bezpłatną promesą

Z początkiem nowego roku Inbank zaczął wystawiać promesy na kredyt samochodowy. Oznacza to, że osoby, które uzyskają pozytywną decyzję kredytową, otrzymają zapewnienie, że gotówka będzie na nich czekać w banku jeszcze przez 7 dni.

www.comperia.pl
2017-10-31
Straż graniczna z uprawnieniami do zatrzymania dowodu rejestracyjnego

Już niedługo funkcjonariusze straży granicznej będą mogli zatrzymać dowód rejestracyjny samochodu. Projekt MSWiA dotyczący nowelizacji rozporządzenia w sprawie kontroli pojazdów trafił wczoraj do konsultacji międzyresortowych.

www.comperia.pl
2017-10-30
Badania techniczne pojazdów płatne z góry. Zmiany już od 13 listopada

Badania techniczne płatne z góry i zwiększenie zasobu informacji zbieranych o pojeździe - to efekt nowelizacji przepisów o Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Nowe zasady zaczną obowiązywać już od 13 listopada br. Co trzeba wiedzieć?

www.comperia.pl
2017-06-30
Skąd Polacy biorą pieniądze na samochód?

Gotówka, kredyt, leasing, a może coś innego? Santander Consumer Bank sprawdził, w jaki sposób najczęściej Polacy finansują zakup samochodu.

www.comperia.pl
2017-04-28
Sprawdź swoje punkty karne w Profilu Zaufanym

Od 24 kwietnia osoby, które chcą sprawdzić stan posiadanych punktów karnych, mogą to zrobić poprzez Profil Zaufany. Bezpłatnie. Profil Zaufany założyć można przez bankowość elektroniczną wybranych banków, m.in. PKO BP.

www.comperia.pl
2017-04-26
Jak wybrać tani kredyt na samochód?

Zaciągając jakikolwiek kredyt, chcemy, by był jak najtańszy. O ile w przypadku pożyczek gotówkowych wybranie tej najkorzystniejszej nie sprawia wiele kłopotu, to przy tak złożonych produktach finansowych, jakimi są kredyty samochodowego, sprawa się komplikuje. Jak zatem wybrać tani kredyt na samochód? Wyjaśniamy, o czym należy pamiętać.

www.comperia.pl
2017-03-28
Dlaczego warto wybrać leasing operacyjny?

Dlaczego tak wielu przedsiębiorców wybiera leasing operacyjny? Jest on najprostszym rodzajem leasingu, który dzięki stałym ratom pozwala na sprawniejsze zarządzanie wydatkami firmy, pozwalając przy tym na efektywniejsze wykorzystanie odliczeń podatkowych (VAT i podatku dochodowego).

www.comperia.pl
2016-11-22
Kiedy kredyt samochodowy nie będzie tańszy od gotówkowego?

Chociaż powszechnie przyjmuje się, że kredyt samochodowy jest dużo tańszym rozwiązaniem niż kredyt gotówkowy, to nie zawsze tak rzeczywiście będzie. Zobacz, kiedy lepiej wziąć zwykłą pożyczkę na zakup auta.

www.comperia.pl
2016-11-16
Kredyt samochodowy: lista dokumentów do banku

Zamierzasz dobrze przygotować się do wizyty w banku po kredyt samochodowy? Przygotowaliśmy dla Ciebie kompletną listę dokumentów, które będziesz musiał dostarczyć.

www.comperia.pl
2016-10-13
Zmieniłaś nazwisko? Zobacz, co z umową kredytową

Przejęcie nazwiska świeżo poślubionego małżonka jest piękną tradycją... która jednak potrafi sprawić wiele problemów kobiecie. Zwłaszcza w banku. Zobacz, co stanie się z Twoją umową kredytową po zmianie nazwiska i dowiedz się, jak dopełnić obowiązki informacyjne względem banku.

www.comperia.pl
2016-07-17
Kredyt 50/50, leasing i wynajem, czyli jak tanio nabyć samochód?

Nie tylko zwykły kredyt samochodowy umożliwi Ci pozyskanie nowego lub używanego auta bez własnych pieniędzy, ale i bez przepłacania za pożyczkę. Sprawdź, jak tanio zdobyć samochód.

www.comperia.pl
2016-02-29
Kilometrówka 2016 - wysokości stawek

Pracownicy nieposiadający do dyspozycji samochodów służbowych mogą w pracy korzystać z własnych pojazdów. Za wydatki poniesione na dojazdy rozliczają się wówczas z pracodawcą w ramach kilometrówki. Dowiedz się, ile wynoszą stawki za 1 km w 2016 roku.

www.comperia.pl
2015-07-02
VAT od paliwa samochodów osobowych: zmiany 2015

Od 1 lipca 2015 roku wchodzą zmiany w sposobie rozliczania podatku VAT od paliwa do pojazdów użytkowanych przez przedsiębiorców w celach "mieszanych". Sprawdźmy, kto może teraz odliczyć 50% podatku VAT i w jakich okolicznościach może to zrobić.

www.comperia.pl
2015-07-01
Ranking kredytów samochodowych: lipiec 2015

Kredyt samochodowy to szybki sposób na sfinansowanie zakupu auta. Jak jednak znaleźć najlepszą ofertę spośród wielu możliwości? Sprawdź nasz ranking!

www.comperia.pl
2015-06-29
Rejestracja samochodu bez umowy kupna-sprzedaży

Nabyłeś używane auto, ale zgubiłeś umowę kupna-sprzedaży samochodu? Bez niej nie zarejestrujesz pojazdu. 

www.comperia.pl
2015-06-29
Kredyt dla studenta na prawo jazdy

Prawo jazdy to marzenie wielu młodych ludzi, którzy jednak często nie posiadają na ten cel pieniędzy. Z pomocą może przyjść im Credit Agricole, oferując kredyt na prawo jazdy - także dla studenta.

www.comperia.pl
2015-06-25
Korzystanie z samochodu służbowego w prywatnych celach - zmiany w 2015 roku

Od 1 stycznia 2015 r. pracownikom korzystającym z samochodu służbowego doliczany jest zryczałtowany przychód z tytułu użytkowania auta do celów prywatnych. Wartość uzyskanego w ten sposób przychodu pracodawca musi doliczyć do innych dochodów pracownika w danym miesiącu. Następnie od łącznej kwoty powinna być odprowadzona składka ZUS i zaliczka na podatek dochodowy.

www.comperia.pl