29.09.2018, 15:12

Mieszkanie Plus: W Radomiu budowa ruszy w 2019 r.

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Mieszkanie Plus: W Radomiu budowa ruszy w 2019 r.

Już w przyszłym roku w Radomiu rozpocznie się budowa pierwszych mieszkań w programie Mieszkanie Plus - zapowiedział wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń. Szansę na zamieszkanie we własnych czterech ścianach zyska w pierwszej turze 120 rodzin.

Program Mieszkanie Plus to odpowiedź na deficyt mieszkań w Polsce. Zgodnie z szacunkami rządu aktualnie brakuje o 2,5 mln mieszkań. W tych miastach, w których kolejka zainteresowanych własnym mieszkaniem najbardziej przekracza podaż lokali, będą realizowane inwestycje w ramach programu Mieszkanie Plus.

Zgodnie z opinią Sobonia program mieszkaniowy jest szansą na rozwój mieszkalnictwa w Radomiu. To blisko 220-tysięczne miasto, w którym deficyt mieszkaniowy jest coraz wyraźniej dostrzegalny. Choć na razie żadne zapewnienia nie padły, jednym z pomysłów przywołanych przez wiceministra jest przeznaczenie lokali dla pracowników radomskiej służby zdrowia (lekarzy i pielęgniarek), dzięki czemu można byłoby zapobiec exodusowi lokalnej wykwalifikowanej kadry medycznej.

W kolejnym kroku prezydent Radomia ma wytypować grunty zlokalizowane w obrębie miasta, które mogą posłużyć pod budowę mieszkań. Na razie gmina przekazała tylko jedną nieruchomość - przy ul. Tytoniowej. Niewykluczone jest przy tym skorzystanie z ziemi należącej do PKP lub Lasów Państwowych, które wyraziły chęć współpracy w ramach programu Mieszkanie Plus.

Program Mieszkanie Plus realizowany jest w dwóch wariantach. Pierwszy z nich ma wesprzeć osoby najbiedniejsze, przeznaczając środki na budownictwo komunalne, czynszowe i socjalne. budżet przeznaczony na ten cel to przeszło 6 mld zł, które mają być wykorzystane do 2025 roku.

W drugim wariancie Mieszkanie Plus ma być odpowiedzią na potrzeby mieszkaniowe osób zamożniejszych, ale zamożnych nie ma tyle, by stać ich było na zakup własnych czterech kątów - choćby na kredyt. Według szacunków rządowych grupa docelowa programu Mieszkanie Plus to ok 40% polskich rodzin, które dotychczas nie mogły skorzystać z żadnej formy pomocy w zakresie mieszkaniowym.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (29.09.2018).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
897 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora